W końcu! II liga, czas start!

W sobotę, pierwszego dnia sierpnia, o godzinie 17:00 zespoły Gryfa Wejherowo i KS Legionovii KZB Legionowo wybiegną na murawę stadionu na Wzgórzu Wolności, aby powalczyć o pierwsze punkty w ramach rozgrywek II ligi w sezonie 2015/2016.

Ubiegłoroczny sezon zakończyli na 11. lokacie z bilansem 42 punktów zdobytych w 34 spotkaniach (11-9-14, bramki 48-48), z przewagą siedmiu punktów nad strefą spadkową (piętnastu punktów brakowało do miejsca premiowanego awansem). Najlepszym strzelcem zespołu był wówczas Szymon Lewicki (14 bramek), którego już nie ma jednak w szeregach zespołu.

Drużyna z Legionowa miała krótszą przerwę w oficjalnych rozgrywkach od Gryfa, gdyż już 18-ego lipca zagrali w rundzie wstępnej Pucharu Polski i wygrali na wyjeździe z Olimpią Olsztynek 3:1. Jednak już tydzień później, w I rundzie pucharowej, doszło do niespodzianki. III-ligowa Wda Świecie odprawiła z kwitkiem Legionovię wygrywając skromnie 1:0 na własnym obiekcie.

W okresie przygotowawczym ekipa spod Warszawy rozegrała trzy sparingi:

2:2 z Radomiakiem Radom (beniaminek II ligi),

0:1 z Wisłą Płock (I liga),

1:3 z Wisłą Puławy  (II liga)

Trenerem zespołu od 3-ego lipca tego roku jest Maciej Bartoszek, który w sezonie 2010-2011 prowadził GKS Bełchatów, z którym zajął 10. miejsce w Ekstraklasie.

Legionovia, podobnie jak wiele innych drużyn II-ligowych, była bardzo aktywna na rynku transferowym – pozyskano  11 zawodników, a pożegnano się aż z 17 piłkarzami.  Warto z pewnością zwrócić uwagę na 29-letniego Rafała Jankowskiego, który w ostatnich czterech sezonach ligowych (w barwach Stali Mielec i Zagłębia Sosnowiec) zdobył 40 bramek. Z kolei 22-letni Mateusz Kwiatkowski już 16 razy miał możliwość zaprezentowania się na boiskach Ekstraklasy w barwach Ruchu Chorzów.

Na uwagę może zasługiwać fakt, że w kadrze Legionovii znajduje się trzech obcokrajowców: Chorwat Leustek, Hiszpan Monterde oraz Nigeryjczyk Odunka.

Z kolei, gryfici przystępują do ligi jako beniaminek tego szczebla, po roku nieobecności. Jako jedyni nie rozegrali dwumeczu barażowego o awans z powodu wycofania się Formacji Port 2000 Mostki (awans po barażach wywalczyły ekipy Poloni Bytom, Radomiaka Radom oraz Olimpii Zambrów).

Zółto-czarni w okresie przygotowawczym rozegrali cztery sparingi :

4:2 z Wikędem Luzino (bramki: Czoska x 2, br. samobójcza, Skwiercz),

2:2 z Arką Gdynia (Rzepa, br. samobójcza),

2:4 z Chojniczanką Chojnice (Kuzimski, Osłowski),

5:1 z Pogonią Lębork (Czychowski x 3, Czoska x 2)

Wejherowianie, po raz pierwszy od dawien dawna, testowali w tym okresie ąz tylu zawodników, z czego ośmiu z nich związało się kontraktami z Klubem (z czego az pięciu mlodziezowców): Szur, Dampc, Kuzimski, Sosnowski, Czychowski, Giec, Wichman oraz Klimczak. Dodatkowo z wypożyczenia powrócił Jacek Wicon.
Trener Tomasz Kotwica, dzięki takim posunięciom, na każdą pozycję ma przynajmniej dwóch, wyrównanych zawodników a rywalizacja zdecydowanie się podniosła.

W sobotnim spotkaniu z pewnością nie ujrzymy powracających do dyspozycji Michała Fierki, Krzysztofa Wickiego oraz Macieja Szymańskiego. Maksymilian Kenner, jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, w tej rundzie na boisko nie wybiegnie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich symaptyków, kibiców i nie tylko na inaugurację II ligi na Wzgórzu Wolności!

Sobota, godzina 17:00!

WSZYSCY NA MECZ!