V Charytatywne Kolędowanie „Festiwal Serc” już w najbliższą niedzielę! (wideo)

W najbliższą niedzielę (29-ego stycznia) już po raz piąty w Parafii pw. Chrystusa Króla w Wejherowie odbędzie się „Festiwal Serc”, czyli charytatywne kolędowanie. Przez całą niedzielę będzie można uczestniczyć w licznych koncertach i licytacjach, które będą miały na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie dla 13-letniej Wiktorii i 15-letniej Julki.

Wiktoria choruje na mukowiscydozę. Jej codzienność, to ogromna ilość leków, inhalacji i rehabilitacji. Z kolei Julka uległa wypadkowi na przejściu dla pieszych. W związku z wypadkiem odniosła bardzo poważne obrażenia ciała. Mimo znacznej poprawy zdrowia, nadal musi być poddawana częstej rehabilitacji.

Organizatorami Festiwalu są: Jacek Drewa i „Caritas” przy współpracy z Filharmonią Kaszubską i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Patronat Honorowy sprawują: Metropolita Gdański Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius i Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Program Festiwalu przewiduje występy chórów podczas nabożeństw i bezpośrednio po nich oraz Koncert Wieczoru z Wielkim Finałem, który będzie uwieńczony wspólnym kolędowaniem i niespodzianką.

Podczas mszy wystąpią:

8.30 – Chór „Laudate Dominum – dyrygent Wiesław Tyszer,
10.00 – Chór „Cantores Veiherovienses” – dyrygent Tomasz Chyła,
11.30 – Schola dziecięca “Chrystusowe Owieczki”
13.00 – Chór ‘Camerata Musicale” – dyrygent Aleksandra Janus,
16.00 – Chór „Lutnia” z Luzina – dyrygent Tomasz Fopke.
18.00 – Koncert Wieczoru: Jacek Szymański, Dariusz Wójcik i Artur Sychowski
– Koncert Świąteczno-Noworoczny „Swingująca Zima”:
Agnieszka Bielanik-Witomska (śpiew), Bartłomiej Balcerzak (skrzypce),
Damian Stroka (gitara),
19.30 – Wielki Finał: Koncert „Z kolędami po kaszubsku i nie tylko…”
w wykonaniu Weroniki Korthals.

/źródło informacji: www.wejherowo.pl