Uwierzyć w swoje umiejętności!

W sobotę kolejne starcie w II lidze na Wzgórzu Wolności. O godzinie 17:00 rozpocznie się pojedynek pomiędzy wejherowskim Gryfem a Olimpią Zambrów. Żółto-czarni znajdują się w ciężkiej sytuacji, po czterech porażkach z rzędu, w tym ostatniej na wyjeździe w Puławach. Zambrowiacy natomiast w ostatniej kolejce dosłownie powstali z kolan, gdyż przegrywali już 0:3 na własnym boisku z Błękitnymi Stargard Szczeciński, aby ostatecznie zremisować ten mecz 3:3. Bramkę na wagę punktu zdobył ex-gryfita, Michał Twardowski, który spędził na Wzgórzu niecałe pół roku, w trakcie którego zdobył dwie bramki w 13. spotkaniach na boiskach drugoligowych.

Olimpia, założona w 1953 roku, reprezentuje barwy biało-niebieskie a jej największymi sukcesami jak do tej pory są: 14. miejsce w II lidze w sezonie 2013/2014 oraz jedenastokrotne zwycięstwo w regionalnym Pucharze Polski (OZPN Łomża). Trenerem zespołu jest Krzysztof Zalewski.

Drużyna z Zambrowa jest również beniaminkiem na tym szczeblu piłkarskim – wcześniej występowali w II lidze tylko przez jeden sezon, a do obecnego przystąpili po dwumeczu ze Stalą Rzeszów (3:2 na wyjeździe i 1:1 u siebie). W ubiegłorocznych rozgrywkach najwięcej bramek zdobyli Zapolnik (20 trafień) oraz właśnie Twardowski (19 goli).

Do tej pory zawodnicy zdobyli siedem punktów w ośmiu meczach („oczko” mniej od Gryfa”) i zajmują 16. lokatę w tabeli:

  1. kolejka 1:1 z ROW Rybnik (bramka: Lemanek),
  2. kolejka 1:2 z GKS Tychy (Grzybowski),
  3. kolejka 0:2 z Polonią Bytom,
  4. kolejka 0:0 z Puszczą Niepołomice,
  5. kolejka 2:0 ze Zniczem Pruszków (Szymański, Lemanek),
  6. kolejka 0:0 ze Stalą Stalowa Wola,
  7. kolejka 2:5 z Rakowem Częstochowa (Radler, Twardowski),
  8. kolejka 3:3 z Błękitnymi Stargard Szczeciński (Hryszko, Zapolnik, Twardowski).

Bilans spotkań: 1-4-3, bramki 9-13.

Sędzią tego spotkania będzie Sylwester Rasmus z Torunia.

Trener Tomasz Kotwica prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać w dalszym ciągu z Adriana Klimczaka oraz Krzysztofa Rzepy, którego dopadły problemy zdrowotne. Nie do końca jest też pewny udział w zawodach Sosnowskiego (który doznał urazu głowy w ostatnim spotkaniu) oraz Dampca.

 

Poniżej skrót z ostatniego spotkania Olimpii z Błękitnymi: