„Tylko zwycięstwo! WKS, tylko zwycięstwo!”

 

Wejherowianie dzisiaj po godzinie ósmej rano wyruszyli w daleka podróż i dopiero po 20:00 dotarli do swojego miejsca noclegowego w Wieliczce. W międzyczasie odbył się mecz ROW-u z Siarką („niestety” wygranego przez gospodarzy 3:2), przez co gryfici spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Jutro o godzinie 15:00 żółto-czarni powalczą o ligowe punkty z zajmująca 15. miejsce Puszczą Niepołomice. Nie ma co ukrywać – liczyć się będą jedynie trzy punkty.

WKS w ostatniej kolejce doznał wysokiej porażki z Polonią Bytom 0:4, jeszcze pod wodzą trenera Kotwicy. Jutrzejszy mecz będzie debiutem na ławce trenerskiej Gryfa trenera Piotra Rzepki oraz asystenta Arkadiusza Gaffki.

Puszcza Niepołomice została założona już w 1923 roku i reprezentuje barwy żółto-biało-zielone. Na boiskach drugoligowych rozgrywają już piąty kolejny sezon, przerwany rocznym występem w I lidze (2013/14), gdzie zajęli 16. pozycję w tabeli. Innym osiągnięciem zespołu jest trzykrotnie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonach 2011/12, 2013/14 i 2015/16. Trenerem od sierpnia br. jest Tomasz Tułacz.

Puszcza, przed tygodniem, doznała porażki na wyjeździe z zespołem Błękitnych Stargard Szczeciński 1:2 (gol Mateusza Brozia, który w barwach łódzkiego Widzewa zagrał 9-krotnie w polskiej Ekstraklasie; brat Łukasza, występującego w Legii Warszawa). Broź, z siedmioma bramkami na koncie, jest najlepszym strzelcem swojej ekipy w tej rundzie i zajmuje drugie miejsce ex aequo w klasyfikacji generalnej strzelców II ligi.

Z kolei, zespół z Niepołomic z dorobkiem 10 punktów otwiera strefę spadkową w tabeli naszej ligi (bilans 2-4-5; bramki 12-15). W tym czasie zanotowali jedno, wręcz „szalone”, zwycięstwo na wyjeździe z Polonią Bytom 4:5 (hat-trick Brozia).

Sędzią jutrzejszego spotkanie będzie pan Rafał Sawicki z Tarnobrzegu, który miał już okazje sędziować gryfitom w trakcie sezonów 2012/13 i 2013/14.

Trener Rzepka nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Kostucha, chorego Goduli oraz Gicewicza. Przyszłość tego ostatniego w wejherowskim Klubie nie jest do końca znana.

Do 18-stki meczowej powracają za to pomijany do tej pory Fierka oraz powracający do zdrowia Klimczak.

 

Poniżej bramki z ostatniego spotkania Puszczy: