Trzecie spotkanie ligowe

Jutro o godzinie 17:00 gryfici rozpoczną bój o ligowe punkty z Can-Pack Okocimskim KS Brzesko. Goście już w piątek rano udali się wyruszyli w podróż, a noc spędzą w Cetniewie. Popularni „Piwosze” sezon zaczęli podobnie do żółto-czarnych, również zdobywając w pierwszych dwóch spotkaniach cztery punkt – najpierw remisując na wyjeździe 1:1 z Rakowem Częstochowa (bramka Hłuszki) a potem wygrywając na własnym obiekcie 2:1 z Błękitnymi Stargard Szczeciński (dwie bramki Wojcieszyńskiego).

Największymi sukcesami klubu z Brzeska są zajęcia 4. miejsca w II lidze w sezonie 94/95 oraz 1/8 finału Pucharu Polski w sezonach 50/51 oraz 95/96. Warto przypomnieć, że jeszcze w sezonie 2013/2014 Okocimski występował na boiskach I-ligowych.

W ubiegłorocznych rozgrywkach Okocimski zajął 14. pozycję (39 punktów w 34 meczach, 8-15-11, bramki 32-43). Najlepszym strzelcem zespołu był wówczas zdobywca dziewięciu bramek, Wojciech Wojcieszyński. Siedem bramek zdobył za to Jurij Hłuszko.

„Piwosze” przed startem ligi zdążyli już odpaść z Pucharu Polski. W rundzie wstępnej przegrali po serii rzutów karnych z Górnikiem Wałbrzych (1:1 w regulaminowym czasie gry).

Trenerem przyjezdnych jest dwukrotny reprezentant kraju, a wieloletni kapitan Wisły, z którą zdobył Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Puchar Ligi oraz Superpuchar Polski. A w sezonie 1998/1999 został nawet królem strzelców Pucharu UEFA.

Serdecznie zapraszamy na godzinę 17:00 na Wzgórze Wolności!

A poniżej skrót z ostatniego meczu Okocimskiego: