Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Co roku, 2-ego kwietnia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu symbolem solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm jest kolor niebieski, dlatego tak wiele budynków w Polsce, a także na świecie rozświetla się na niebiesko.

W jednym z ostatnich spotkań Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem pojawił się członek Zarządu WKS-u, pan Michał Szmytke, który od kilkunastu miesięcy nawiązuje współpracę i wspomaga Stowarzyszenia. Tym razem nie było inaczej i dzięki tej pomocy wolontariusze, którzy dzisiaj będą działać, ubrani zostaną w niebieski koszulki z logiem Stowarzyszenia.

A już za dziesięć dni, 12-ego kwietnia w czwartek, z inicjatywy Stowarzyszenia odbędzie się Dzień Wiedzy o Autyzmie w Wejherowie, który rozpocznie się o godzinie 11:00 przemarszem z Placu R.Osowickiej na Plac Jakuba Wejhera.

Tam pracownicy oraz podopieczni Stowarzyszenia wraz z licznym gronem zaproszonych gości: m.in. Rafałem Karczem, Mateuszem „Sumikiem” Ostaszewskim czy Sylwestrem „Sylasem” Olszewskim z Athletic Apollo, będą prowadzić do godziny 18:00 różnego rodzaju atrakcje. Przez cały dzień będzie odbywała się zbiórka pieniężna a od około godziny 13:20 będą odbywać się licytacje, z których dochód zostanie przekazany na terapie indywidualne dla dzieci i osób dorosłych z autyzmem. Do wylicytowania będą m.in. rękawice Rafała Karcza z autografem, dzięki którym zdobywał mistrzowskie tytuły a także piłka Adidas Telstar 18 z podpisami zawodników naszego Gryfa.

Pod koniec całego dnia, o godzinie 17:00 odbędzie się koncert zespołu White Room, który reprezentuje kilka odrębnych nurtów muzycznych.

Więcej informacji o całym wydarzeniu, jak i przedmiotach licytacyjnych, znajdą Państwo na profilu Stowarzyszenia na profilu Facebook TUTAJ.