Starostwo przeznaczyło środki na promocję Powiatu (wideo)

Gryf Wejherowo podpisał umowę promocyjną z Powiatem Wejherowskim.

Do siedziby starostwa powiatowego przybyła cała drużyna Gryfa, sztab szkoleniowy, a także Piotr Waga – prezes klubu, Dariusz Mikołajczak, wiceprezes do spraw sportowych oraz radny, Rafał Szlas, który w przeszłości pełnił funkcję prezesa. Z ramienia władz obecna była pani Starosta Gabriela Lisius oraz Jacek Thiel, członek zarządu Rady Powiatu.

Starosta zaznaczyła, że jest zadowolona ze sposobu, w jaki żółto-czarni przyczyniają się do promocji miasta.

  • Gratuluję świetnego wyniku w Kołobrzegu – powiedziała pani starosta, nawiązując do ostatniej wygranej Gryfa z Kotwicą – To najbardziej rozpoznawalny klub w mieście. Jest tutaj wiele klubów sportowych, ale Gryf szczególnie promuje Wejherowo i cały powiat. Poprzez wasze wyniki, ale też samymi sobą budujecie wizerunek miasta, grając przecież tak często poza granicami powiatu.

Pieniądze, czyli 40 tys. złotych, które powiat wejherowski przeznaczył na rzecz wejherowskiego klubu, mają być inwestycją w promocję regionu, jaką zapewnia Gryf. Prezes żółto-czarnych, Piotr Waga powiedział, że klub ostrożnie zarządza pieniędzmi.

  • Sytuacja finansowa wygląda, jak w dobrym zakładzie pracy. Pracujesz – masz, nie pracujesz – nie masz. Ta nasza współpraca z roku na rok układa się coraz lepiej, a postępy są duże.

Wiosna ma upłynąć pod znakiem batalii o utrzymanie w II lidze, co sprawia, że myśli o przyszłości klubu muszą być ostrożne.

  • O przyszłym roku na razie nie myślimy. Utrzymamy się, wtedy spotkamy się i porozmawiamy o tym, co dalej. Na razie celem jest utrzymanie i wierzę, że uda nam się to osiągnąć. – stwierdził prezes Gryfa.

Oprócz podpisania umowy miała też miejsce prezentacja drużyny – w siedzibie starostwa zjawili się wszyscy zawodnicy, z kapitanem Piotrem Kołcem oraz trenerem Jarosławem Kotasem na czele. Wszyscy obecni zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Starosta dostała pamiątkową koszulkę Gryfa z jej nazwiskiem.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na oficjalnym fanpage’u Powiatu Wejherowskiego na profilu Facebook TUTAJ a poniżej materiał Telewizji TTM z tego spotkania: