Sparing nr 2: Arka Gdynia – Gryf Wejherowo 2:2 (media)

Po bardzo dobrym spotkaniu Gryf Wejherowo zremisował 2:2 z Arką Gdynia, do przerwy wygrywając 2:1. Bramki: Krzysztof Rzepa oraz samobójcza Konrada Jałochy.

W dzisiejszym spotkaniu nie zobaczyliśmy powoli powracających do zdrowia Maksymiliana Kennera (którego najwcześniej ujrzymy w przyszłej rundzie), Macieja Szymańskiego (wróci do wspólnych zajęć za około dwa tygodnie), Michała Fierki (skręcony staw skokowy) oraz Krzysztofa Wickiego (kontuzja tylnej grupy mięśni uda). Natomiast sytuacja z Pawłem Brzuzym jest dosyć skomplikowana i wyjaśni się na dniach. Szubert, Zieliński, Doumbouya – tych zawodników z pewnością nie zobaczymy już w barwach Gryfa.

Starcie pomiędzy I-ligowcem a świeżo upieczonym II-ligowcem zgromadziło sporo kibiców na trybunie bocznego boiska. Mecz może nie obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, jednak przyjemnie się oglądało, mogliśmy zauważyć wiele walki, szczególnie w środkowej strefie boiska oraz gry z pierwszej piłki. Pierwsi „ukłuli” przyjezdni. Podanie otrzymał Krzysztof Rzepa, świetnie zabrał się z piłką zakładając „siatkę” Alanowi oraz takim samym sposobem pokonał Jałochę. W odwecie, po kontrataku bramkę wyrównującą po podaniu Abbotta zdobył dobrze znany wszystkim kibicom Rafał Siemaszko. Jeszcze przed przerwą rzut rożny wykonywał Gicewicz, Jałocha popełnił fatalny błąd i wyprowadził Gryfa na prowadzenie. W drugiej odsłonie meczu zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Sędzia dopuścił się ogromnej pomyłki i podyktował „jedenastkę” dla gospodarzy, którą wykorzystał Marcus Vinicius da Silva. Wichman był bardzo blisko wybronienia tego strzału.

Relacja portalu Lajfy.com z meczu Arka – Gryf LINK ! KLIKNIJ !

Arka-Tv.pl: SP Arka-Gryf 2-2: Skrót LINK ! KLIKNIJ !

GWE24.pl: Gryf Wejherowo – Arka Gdynia (sparing) – zdjęcia LINK ! KLIKNIJ !

Oficjalny serwis internetowy Arki Gdynia – relacja minutowa LINK ! KLIKNIJ !

Arka Gdynia – GRYF WEJHEROWO 2:2

Bramki: 38′ R.Siemaszko, 70′ M.Vinicius (k.) – 32′ K.Rzepa, 41′ K.Jałocha (bramka samobójcza)

Arka: Konrad Jałocha (46 Jakub Miszczuk) – Tadeusz Socha (46 Przemysław Stolc), Michał Marcjanik (46 Krzysztof Sobieraj), Alan (46 Tomasz Wojcinowicz), Paweł Wojowski (46 Marcin Warcholak) – Michał Renusz (46 Marcus Vinícius), Antoni Łukasiewicz (46 Miroslav Božok), Damian Mosiejko (46 Michał Nalepa), Patrik Lomski (46 Grzegorz Tomasiewicz), Rafał Siemaszko (46 Rashid Yussuff) – Paweł Abbott (46 Sebastian Szerszeń)

GRYF: (I połowa) W.Ferra – S.Kowalski, P.Kostuch, P.Szur, M.Dampc – J.Czapliński, P.Kołc, M.Osłowski, G.Gicewicz – K.Rzepa, P.Czychowski
(II połowa) F.Wichman – J.Czapliński, P.Kostuch (65′ P.Szur), M.Skwiercz, J.Koza – J.Giec, J.Wicon, F.Sosnowski, A.Klimczak – K.Rzepa (70′ G.Gicewicz), P.Czoska