Spadkowicz na otwarcie nowego sezonu (transmisja PPV i relacja tekstowa)

Nowy sezon II ligi 2018/2019 na Wzgórzu Wolności rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 17:00.

Przeciwnikiem nie będzie byle kto, bowiem do Wejherowa zawita Górnik Łęczna, który w zeszłym roku uczestniczył w rozgrywkach Nice I ligi, a dwa lata temu startował jeszcze w Ekstraklasie.

W całej swojej historii „zielono-czarni” spędzili siedem sezonów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, gdzie podczas kampanii 2003/2004 zajęli 7. miejsce, co jest największym klubowym sukcesem (do tego dochodzi jeszcze 1/4 finału Pucharu Polski 2000/01 oraz 1/2 finału Pucharu Ekstraklasy 2006/07).

W 34 spotkaniach sezonu 2017/2018, Górnik uzbierał 35 punktów, co oznaczało trzecie miejsce od końca i degradację. Bilans był następujący: 8 zwycięstw, 11 remisów i 15 porażek przy bramkach 29-42. Na wyjazdach zespół prezentował się słabo: zaledwie jedno zwycięstwo i łącznie osiem trafień. Nie pomagał również fakt, że na przestrzeni roku drużynę prowadziło aż czterech różnych szkoleniowców (Smuda, Kafarski, Nazaruk – obecnie asystent, Baniak). Najlepszym strzelcem został wtedy 19-letni Patryk Szysz (z 10 bramkami na koncie), którego przyszłość klubowa nie jest jeszcze jasno określona.

Podopieczni Rafała Wójcika przygotowania do rundy jesiennej rozpoczęli 21-ego czerwca i był to zarazem pierwszy dzień pracy Wójcika na stanowisku trenera w Górniku. W trakcie okresu przygotowawczego z zespołem pożegnało się aż 15 graczy, w tym m.in. Grzegorz Bonin, Arkadiusz Kasperkiewicz, Rafał Kosznik (zasilił szeregi beniaminka III ligi Raduni Stężyca), Mikołaj Lebedyński, Michał Żebrakowski czy Radosław Pruchnik.

Warto jednak zwrócić uwagę, że do klubu powróciło kilku zawodników, którzy w przeszłości grali już w Łęcznej – Krystian Wójcik, Michał Zuber, Tomasz Tymosiak. Ponadto podpisano umowy z nowymi graczami a w składzie pozostali niezwykle doświadczeni: 34-letni obrońca Paweł Sasin (207 spotkań i 7 bramek w Ekstraklasie dla Śląska Wrocław, Lecha Poznań, Korony Kielce, Cracovii Kraków, ŁKS-u i Górnika Łęczna) i 39-letni bramkarz Sergiusz Prusak (76 spotkań dla Górnika Łęczna w Ekstraklasie).

W trakcie presezonu, „Duma Lubelszczyzny” rozegrała pięć sparingów:

  • 1:3 z Radomiakiem Radom (bramka Szysza),
  • 3:3 z Legią Warszawa (Chrzanowski, Wójcik i zawodnik testowany),
  • 4:0 z Legionovią Legionowo (zawodnik testowany, Wójcik x 3),
  • 0:0 z Wisłą Puławy,
  • 2:6 z Koroną Kielce (Korczakowski, zawodnik testowany).

 

Arbitrem tego spotkania będzie pan Marcin Szczerbowicz z Olsztyna, który nota bene prowadził przedostatnie spotkanie Gryfa w minionym sezonie, w którym wejherowianie wygrali z PGE GKS-em Bełchatów 2:1 na własnym stadionie i zapewnili sobie drugoligowy byt. W tamtej kampanii prowadził jeszcze inne dwa mecze w Wejherowie: w 6. kolejce z Wartą (0:1) i w 20. kolejce ze Zniczem (4:3).

 

W tym sezonie zmienia się sposób transmisji spotkań. Decyzją Stowarzyszenia Drugiej Ligi Piłkarskiej (DLP) wraz z prawie wszystkimi klubami (wyjątek stanowi Widzew Łódź, który nie wyraził zgody na przekaz ze spotkań domowych), wszystkie spotkania będą transmitowane przy pomocy systemu pay-per-view w jednolitym standardzie z grafikami oraz komentarzem. Cena transmisji to 12 złotych brutto za transmisję na żywo i retransmisję do środy do godziny 24:00, a od czwartku bezpłatny dostęp do wszystkich meczów. Miejsce transmisji, rejestracja, jak i dokonywanie opłat odbywa się na stronie www.tvcom.pl KLIKNIJ.

 

Natomiast W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze stadionu na Wzgórzu Wolności.

 

1. kolejka II ligi w sezonie 2018/2019      WKS Gryf Wejherowo – Górnik Łęczna     21 lipca br. (sobota) godz. 17:00 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo