Seria niedzielnych, domowych spotkań przed nami – na początek Siarka Tarnobrzeg

W ostatnich sześciu kolejkach gryfici aż czterokrotnie zagrają w niedzielę (w tym wszystkie trzy spotkania domowe), począwszy od jutra, kiedy to przeciwnikiem będzie zespół Siarki Tarnobrzeg.

W minionym sezonie w dwumeczu lepsi okazali się wejherowianie. Na wyjeździe przegrali oni minimalnie, bo 1:2 (Koczon i Buczek zdobyli bramki dla gospodarzy a honorową dla WKS-u zdobył wówczas Kostuch), ale na własnym obiekcie żółto-czarni odnieśli zwycięstwo 2:0 po trafieniach Kuzimskiego i Wickiego. Poniżej skrót spotkania rozegranego na Wzgórzu:

Drużyna Siarki zajęła wtedy w ogólnym rozrachunku wysokie 6. miejsce z 53 punktami na koncie (16-5-13, bramki 47-43) i zabrakło im zaledwie czterech „oczek” do awansu. Najlepszym strzelcem zespołu był Marcin Stefanik – zdobywca 10 goli.

W trwających rozgrywkach zespół z Tarnobrzegu zajmuje 4. miejsce z dorobkiem dziewiętnastu punktów – pięć razy zwyciężali, tyle samo spotkań zremisowali i doznali trzech porażek, wszystko przy bilansie bramkowym 23-17. Jest to drugi (ex aequo z Olimpią Elbląg) najlepszy zespół pod względem zdobytych goli. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajmuje Raków Częstochowa (28). Na wyjazdach tarnobrzeżanie radzą sobie „w kratkę” – zanotowali po dwa zwycięstwa, remisy i porażki przy bilansie bramkowym 11-11. Z kolei wejherowianie na własnym boisku trzykrotnie wygrywali, raz zremisowali i również trzykrotnie musieli uznać wyższość swoich rywali (bramki 10-7).

Najlepszym strzelcem Siarki w chwili obecnej jest zdobywca pięciu bramek, Daniel Koczon. Ten najstarszy w kadrze zawodnik (34 lata) jest także najbardziej doświadczonym zawodnikiem w kadrze – w Ekstraklasie zanotował dwadzieścia jeden spotkań i jedną bramkę dla Piasta Gliwice. Pojedyncze epizody na najwyższym szczeblu piłkarskim w Polsce zanotowali jeszcze 19-letni Michał Żebrakowski (3 spotkania dla gdańskiej Lechii, z której tego lata został wykupiony; 4 bramki w tym sezonie) oraz Marcin Stefanik (1 występ dla łódzkiego Widzewa; 2 bramki w tym sezonie).

Arbitrem tego spotkania będzie pan Konrad Aluszyk z Gorzowa Wielkopolskiego, który w obecnym sezonie prowadził już pięć drugoligowych spotkań. Co warte uwagi, w ubiegłorocznych rozgrywkach sędziował on aż cztery spotkania z udziałem żółto-czarnych: w 2. kolejce w Kołobrzegu z Kotwicą (2:2), w 8. kolejce w Puławach z Wisłą (0:2), w 17. kolejce w Wejherowie z ROW-em 1964 (0:4) oraz w 21. kolejce, również na Wzgórzu Wolności, z Nadwiślanem Góra (3:0).

Poniżej prezentujemy skrót ostatniego spotkania Siarki, w którym uległa ona GKS-owi Bełchatów: