Seniorzy rozpoczęli zimowy okres przygotowawczy

W dniu dzisiejszym zajęciami na hali w wejherowskiej „Samochodówce” żółto-czarni rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej II ligi.

Zawodnicy zjawili się niemalże w komplecie. W chwili obecnej w Klubie nie ma już Kamila Włodyki (który zasilił szeregi Garbarni Kraków) oraz Michała Burego. Dodatkowo w najbliższym czasie pod okiem trenera Szymkowicza prezentować swoje umiejętności będą juniorzy z roczników 2001/2002 i 2003. Z drużyny trenera Tomasza Albeckiego zostali oddelegowani Jakub Godlewski oraz Mikołaj Formella. Natomiast z zespołu trenera Wojciecha Borka pojawiło się aż pięciu graczy: Szymon Potrykus, Szymon Kędzior, Daniel Kwidziński, Maksymilian Gwizdalski i Dawid Pilarski. Ponadto od dłuższego czasu regularnie z seniorami trenuje bramkarz Robert Wika (rocznik 2002) oraz Fabian Kątny (2000).

Wejherowianie w okresie przygotowawczym korzystać będą z nowoczesnej, pełnowymiarowej hali sportowej, wybudowanej w zeszłym roku przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie (w poniedziałki, środy i czwartki). We wtorki i piątki będą przebywać na sztucznym boisku Salos w Rumi przy ul. Bukowej.

Dodatkowo w najbliższą środę i czwartek zawodnicy zostaną poddani testom motorycznym a od 19-ego stycznia do 23-ego lutego rozegrają serię ośmiu gier kontrolnych z bardzo ciekawymi przeciwnikami:

  • 19 stycznia (sobota), 12:00 (Sopot) – GKS Przodkowo, IV liga grupa pomorska, 4. miejsce,
  • 23 stycznia (środa), godz. do ustalenia (Władysławowo-Cetniewo) – Bruk-Bet Termalica Nieciecza, I liga, 9. miejsce,
  • 26 stycznia (sobota), 15:00 (Gdynia) – Wierzyca Pelplin, III liga grupa 2, 17. miejsce,
  • 30 stycznia (środa), 16:30 (Słupsk) – Gryf Słupsk, IV liga grupa pomorska, 1. miejsce,
  • 3 lutego (niedziela), 12:00 (Władysławowo-Cetniewo) – Sandecja Nowy Sącz, I liga, 2. miejsce,
  • 9 lutego (sobota), 12:00 (Elbląg) – Olimpia Elbląg, II liga, 18. miejsce,
  • 16 lutego (sobota), 12:00 (Kołobrzeg) – Kotwica Kołobrzeg, III liga grupa 2, 8. miejsce,
  • 23 lutego (sobota), godz. do ustalenia (Stężyca) – Radunia Stężyca, III liga grupa 2, 4. miejsce.

Co prawda, runda rewanżowa rozpoczęła się już w połowie listopada, a gryfici rozegrali podczas niej już cztery spotkania (wyjazdowe 1:2 z Górnikiem Łęczna, wyjazdowe 1:1 z ROW 1964 Rybnik, domowe 1:0 z Resovią Rzeszów oraz wyjazdowe 2:0 z Elaną Toruń), ale „typową” wiosnę wejherowianie zainaugurują w weekend 2/3 marca na własnym boisku przeciwko wiceliderowi, Widzewowi Łódź, który ma jeden mecz zaległy do rozegrania.

Żółto-czarni w rozgrywkach II ligi plasują się na 11. lokacie z dorobkiem 26 „oczek” (7-5-9, bramki 29:35).