Runda wstępna PP ze spadkowiczem – na Wzgórze przyjeżdża Siarka (relacja tekstowa)

Dzisiaj o godzinie 17:30 na Wzgórzu Wolności rozpocznie się spotkanie rundy wstępnej Totolotek Pucharu Polski 2019/2020, w którym gryfici podejmą swojego niedawnego rywala ligowego, obecnie III-ligową Siarkę Tarnobrzeg.

W ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski pierwszym przeciwnikiem żółto-czarnych był pierwszoligowy Stomil Olsztyn. Pojedynek zakończył się porażką WKS-u 1:3. Honorowe trafienie dla Gryfa zanotował wówczas Krzysztof Wicki, który pewnie wykorzystał strzał „z wapna”. Siarka również na tym etapie pożegnała się z tymi rozgrywkami po porażce 1:4 z Wisłą Płock (bramka Ropskiego).

Przyjezdni mimo zwycięstwa w ostatnim meczu zeszłego sezonu (2:1 nad Skrą) zajęli ostatecznie 15. miejsce (tuż pod „kreską”) i musieli opuścić trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce. Zanotowali wówczas jedenaście zwycięstw, sześć remisów i siedemnaście porażek (bramki 33-57). Co ciekawe, Siarce zabrakło punktu do wejherowskiej drużyny, z którą mieli lepszy bilans spotkań bezpośrednich (1:1 w Wejherowie po trafieniach Włodyki i Ropskiego) i wygrana 3:0 u siebie (bramka samobójcza Pietronia, Sitek, Mazek).

Najlepszym strzelcem zespołu był wówczas Kamil Radulj, zdobywca dziesięciu bramek, który po sezonie zasilił jednak szeregi Resovii Rzeszów. W jego ślady poszedł także defensor Dawid Kubowicz oraz pomocnik Grzegorz Płatek. Pamiętany na Wzgórzu Wolności Łukasz Nadolski został analitykiem w ekstraklasowej Wiśle Płock a bardzo doświadczony Marcin Wodecki odszedł do ROW-u 1964 Rybnik.

Historia spotkań pomiędzy obiema drużynami jest niemalże wyrównana – trzy zwycięstwa Siarki, trzy remisy i dwie wygrane Gryfa. W sezonie 2015/2016 2:1 dla Siarki w Tarnobrzegu i 2:0 dla Gryfa w Wejherowie. Kampania 2016/2017 to remis 2:2 na Wzgórzu i 3:1 wygrana Siarki. 2017/2018 to ponownie remis 2:2 w Grodzie Wejhera i wygrana Gryfa 2:1 w Tarnobrzegu. Poprzedni sezon opisywaliśmy wcześniej.

Tarnobrzeżanie dopiero w nadchodzący weekend wznowią rozgrywki IV grupy w III lidze, domowym meczem przeciwko Wiśle Sandomierz.

W trakcie letnich przygotowań drużyna trenera Grzegorza Opalińskiego (na stanowisku od połowy czerwca br.) rozegrała sześć spotkań sparingowych :

  • 0:1 z Resovią Rzeszów,
  • 2:4 ze Stalą Rzeszów,
  • 1:0 z Sokołem Sieniawa,
  • 1:1 z Wisłoką Dębica,
  • 1:2 z Wisłą Sandomierz,
  • 4:0 z Koroną Rzeszów.

Mimo degradacji, włodarzom udało utrzymać się kilku czołowych zawodników przy Aleji Niepodległości 2. W bramce znajdziemy doświadczonego Hieronima Zocha, w obronie Sebastiana Dudę (osiem występów w Ekstraklasie dla Widzewa Łódź), w pomocy Mateusza Janeczko (siedem spotkań dla Podbeskidzia Bielsko-Biała a w ataku Adriana Gębalskiego i Krzysztofa Ropskiego, którzy zdobyli w zeszłym sezonie drugoligowym kolejno cztery i trzy bramki.

Dodatkowo udało się pozyskać kilku naprawdę wartościowych, doświadczonych i ogranych na wyższym poziomie zawodników. 31-letni pomocnik Artur Lenartowski ostatnie dwa sezony spędził w toruńskiej Elanie, dla której zanotował dwa trafienia w III lidze i cztery w II. A w przeszłości występował jeszcze w GKS-ie Bełchatów, Rakowie Częstochowa oraz ekstraklasowych zespołach: Koronie Kielce, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Ruchu Chorzów i Piaście Gliwice, dla których łącznie rozegrał osiemdziesiąt spotkań (siedem bramek). Również 31-letni pomocnik Piotr Kasperkiewicz ma w CV siedem spotkań i jedną bramkę dla gdańskiej Lechii a ponadto reprezentował barwy Miedzi Legnica, Olimpii Grudziądz czy Arki Gdynia. Z kolei Bartosz Sulkowski, 28-letni obrońca, minione rozgrywki spędził po połowie w III-ligowej Wiśle Puławy (dziesięć występów) oraz II-ligowej Olimpii Grudziądz (sześć występów, jedna bramka). W przeszłości grał już dla Siarki oraz m.in. dla Radomiaka Radom.

 

!! Kibicom przypominamy, że karnet na rundę jesienną II ligi w sezonie 2019/2020 UMOŻLIWIA wejście na dzisiejszy mecz rundy wstępnej Totolotek Pucharu Polski 2019/2020 przeciwko Siarce. !!

 

W TYM MIEJSCU będzie dostępna relacja tekstowa ze tego spotkania za pośrednictwem portalu Lajfy.com.

 

Runda wstępna Totolotek Pucharu Polski 2019/2020     WKS Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg     7 sierpnia br. (środa) godz. 17:30 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo

 

Losowanie par I rundy PP odbędzie się 20 sierpnia w siedzibie PZPN. W tym etapie uczestniczyć będzie czterech zwycięzców rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2018/19, 18 zespołów I ligi z sezonu 2018/19 i 10 zespołów II ligi z sezonu 2018/19.