Ruchy kadrowe na Wzgórzu – Szur, Górski i Koszałka odchodzą

Z żółto-czarnymi barwami na chwilę obecną żegna się trzech zawodników o statusie młodzieżowca. Dwóch z nich to obrońcy a jeden pomocnik.

20-letni wejherowianin, Przemysław Szur, który w ostatnim półroczu zmagał się paroma kontuzjami, zasilił szeregi III-ligowego GKS-u Przodkowo. Przemek wystąpił już w barwach nowego klubu w ostatnim sparingu przeciwko Gryfowi. Jest on wychowankiem klubu ze Wzgórza Wolności, gdzie po występach w drużynach juniorskich przeniósł się do juniorów Arki Gdynia, tam przechodził kolejne etapy szkolenia aż został włączony do zespołu rezerw gdyńskiego klubu a następnie do szerokiej kadry pierwszego zespołu, z którym trenował. Przed sezonem 2015/2016 powrócił do Wejherowa i od tamtej pory rozegrał 17 spotkań w II lidze, w których zdobył jedną bramkę i został upomniany sześcioma żółtymi kartkami, w tym raz po dwóch upomnieniach musiał przedwcześnie udać się do szatni.

Z kolei Daniel Górski, wychowanek gdańskiej Polonii, występował ostatnimi latami naprzemiennie w juniorach Lechii Gdańsk i rezerwach tego klubu. Do WKS-u dołączył przed trwającym sezonem i zanotował sześć występów – jeden w Pucharze Polski i pięć w drugiej lidze. Łącznie uzbierał na boisku jednak zaledwie 42 minuty. Daniel zasili szeregi III-ligowej Pogoni Lębork.

16-letni wychowanek, Maciej Koszałka, co prawda zdążył już zadebiutować w II lidze (w meczu 17. kolejki z Rozwojem Katowice), jednak większość spotkań rozgrywał w rozgrywkach juniorskich a trenował z pierwszą drużyną. Została więc podjęta decyzja, aby młody zawodnik zbierał doświadczenie w seniorskiej piłce i prawdopodobnie najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowym Stolemie Gniewino.

 

Zawodnikom życzymy zdrowia, regularnych występów i sukcesów w nowym otoczeniu!