Rozgrywki II ligi zostały zawieszone

Nie odbędą się zaplanowane spotkania w ramach rozgrywek I oraz II ligi. Do końca marca zostały zawieszone rozgrywki ekstraklasowe. Oznacza to, że najbliższe spotkanie Gryfa Wejherowo z Pogonią Siedlce się nie odbędzie.

 

Jeszcze wczoraj po nadzwyczajnym posiedzeniu PZPN, zarząd związku oficjalnie poinformował, że mecze rozgrywane na szczeblu centralnym odbędą się, choć bez udziału publiczności, pomimo zagrożenia spowodowanego wystąpieniem epidemii COVID-19. Niespełna 24 godziny później na skutek buntu większości klubów decyzja ta uległa zmianie. Warto dodać, że w przypadku klubów drugoligowych – ich przedstawiciele poprosili Polski Związek Piłki Nożnej o zawieszenie rozgrywek w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem. W specjalnym głosowaniu przedstawicieli drużyn, zaledwie cztery zespoły wyraziły chęć kontynuowania rozgrywek piłkarskich. Wśród drużyn wyrażających taką wolę znalazły się : Górnik Polkowice, Widzew Łódź, Stal Stalowa Wola oraz Skra Częstochowa. Choć PZPN podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek ekstraklasowych do końca marca, to w przypadku odwołania spotkań I i II ligi mowa o najbliższych spotkaniach. Oto fragment oficjalnego komunikatu :

„…Mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie…”