Rocznik 2003 sezon zakończył turniejem – 2. miejsce i król strzelców dla Jeżowskiego

W miniony weekend podopieczni trenerów Wojciecha Waśka i Marcina Funk uczestniczyli w turnieju w Iławie, który zakończył sezon 2015/2016. Młodzi gryfici nie zawiedli i zajęli 2. miejsce. Poniżej szersza relacja za pośrednictwem oficjalnej strony rocznika:

„W miniony weekend 25-26 czerwca zakończyliśmy sezon 2015/2016. Ostatnim akordem tego półrocza był udział naszych chłopaków w turnieju piłkarskim w Iławie poświęcony pamięci Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego. Nasz zespół w gronie sześciu drużyn zajął drugie miejsce ustępując tylko zespołowi Gol Brodnica. Mecze turniejowe odbywały się na bardzo dobrych boiskach (dwóch trawiastych i jednym sztucznym). Graliśmy systemem każdy z każdym; trzy mecze w sobotę i dwa w niedzielę. Początek turnieju idealny i trudny zarazem, bo po długiej podróży na przeciwko nas stanęła ekipa gospodarzy. Po niezłym meczu pokonaliśmy przeciwników 1:0 po bramce Nikodema Sroki, mimo, że okazji do zdobycia gola było znacznie więcej. Drugim przeciwnikiem była drużyna Rodła Kwidzyń, którą po jednostronnym widowisku pokonaliśmy 8:1 (bramki: Sroka i Marcin Jeżowski (po 3) , Dawid Kwidziński i Łukasz Stolz (po 1). W trzecim sobotnim pojedynku spotkaliśmy się z zespołem GKS Wikielec i niestety tylko zremisowaliśmy 1:1 (bramka Jeżowski), co miało znaczący wpływ na ostateczną pozycję w turnieju. W sobotę zakończyliśmy spotkania a potem udaliśmy się, aby wspólnie dopingować naszą reprezentację. Po sobotnich grach wiedzieliśmy, że w niedzielę czekają nas dwa mecze, które będą decydować o tym kto zostanie zwycięzcą w turnieju. W meczu z Golem Brodnica długo prowadziliśmy 1:0 po golu Jeżowskiego i mimo jeszcze kilku sytuacji nie udało się podwyższyć wyniku. W końcówce spotkania błąd w ustawieniu naszego zespołu wykorzystał przeciwnik, który pięknym uderzeniem zza linii pola karnego wyrównał stan meczu. Niestety mimo jeszcze dwóch sytuacji nie udało się strzelić zwycięskiej bramki. W ostatnim meczu pokonaliśmy zespół NAKI Olsztyn 5:0 (bramki Jakub Kwidziński – 2, Kreft, Jeżowski i Stolz – po 1. Podsumowując był to bardzo fajny turniej, w którym mogliśmy rywalizować z niezłymi zespołami, grając na bardzo dobrze przygotowanych boiskach. No cóż, remis z Wikielcem pozbawił nas zwycięstwa w turnieju, ale mimo wszystko cieszy, że mogliśmy zyskać nowe doświadczenia, które mam nadzieję zaprocentują w przyszłości. W podsumowaniu turnieju warto dodać, że królem strzelców turnieju został Marcin Jeżowski, który zdobył łącznie 6 goli. Gratulujemy!

KLASYFIKACJA TURNIEJU:

1. Gol Brodnica

2. Gryf Wejherowo

3. Naki Olsztyn

4. Rodło Kwidzyń

5. GKS Wikielec

6. Jeziorak Iława

W turnieju w Iławie wystąpiliśmy w składzie: Flis Sebastian – Wiśniewski Michał, Ustrowski Bartek, Kątny Oliwier, Baranowski Szymon – Kwidziński Jakub i Dawid, Formella Mikołaj, Godlewski Jakub, Jeżowski Marcin, Sroka Nikodem – Kreft Jakub, Kozłowski Hubert, Stolz Łukasz, Nurczyński Szymon, Baranowski Patryk”