Rewanż z Legionovią

Mamy połowę listopada, ale przed nami jeszcze dwa starcia, przeniesione awansem z wiosny przyszłego roku. W pierwszym z nich wejherowianie zmierzą się na wyjeździe z Legionovią Legionowo. Początek meczu o godzinie 13:00 w niedzielę.

1-ego sierpnia tego roku gryfici rozgrywali swoje pierwsze II-ligowe spotkanie po powrocie na ten szczebel rozgrywek. Przeciwnikiem był wówczas właśnie zespół z Legionowa, który rozpoczynał swój trzeci kolejny sezon w II lidze. Szczęśliwie jednak z tej inauguracji wyszli żółto-czarni, którzy po bramce z 66. minuty Mateusza Kuzimskiego (wprowadzonego na plac gry dziewięć minut wcześniej) odnieśli zwycięstwo. Mecz ten był pełen emocji – w 22. minucie spotkania bramkarz gości dostał czerwoną kartkę, a w doliczonym czasie gry Kuzimski również z „czerwienią” opuścił boisko i -później jeszcze Legionovia przestrzeliła rzut karny. Przyjezdni zdecydowanie przeważali w każdym aspekcie gry, jednak trzy punkty zainkasowali gospodarze.

Od tamtego momentu minęły ponad trzy miesiące, a oba zespoły są w podobnej sytuacji – walczą o utrzymanie. Gryf od tamtej pory wygrał jeszcze dwa spotkania, trzykrotnie zremisował i poniósł aż jedenaście porażek. Zdobył najmniej bramek w lidze (13) i stracił najwięcej (35). Z kolei bilans Legionovii na półmetku rozgrywek prezentuje się następująco: pięć zwycięstw, trzy remisy i dziewięć porażek (bramki 19-25), co dało 18 punktów i 15. miejsce w ligowej tabeli (WKS jest ostatni). Najlepszym strzelcem zespołu z podwarszawskiej miejscowości jest Hiszpan, Omar Monterde (autor 6 trafień). W barwach wejherowian najwięcej bramek zdobył Krzysztof Wicki (4 gole).

Legionovia potrafiła zwyciężyć z dużo silniejszym ekipami, jak Radomiak Radom czy GKS Tychy, kolejno 2:1 i 1:0 (dwukrotnie zwycięską bramkę zdobył Mariusz Zawodziński) oraz 2:0 ze Stala Stalowa Wola. Zremisowała również 1:1 w Mielcu ze Stalą. Jednak nie zdołali zdobyć żadnego punktu w starciach m.in. z ROW-em, Puszczą czy Olimpią.

Mecz będzie z pewnością bardzo zacięty, gdyż oba zespoły walczą o utrzymanie w II-ligowych rozgrywkach. W roli faworyta można upatrywać gospodarzy ze względu na wyższą pozycją w tabeli, punkt straty do bezpiecznego miejsca oraz sześć punktów przewagi nad WKS-em. Jednak to Gryf wygrał pierwsze spotkanie i wydaje się, że ta wola walki, ambicja i chęć zwyciężania w obozie żółto-czarnych w końcu znajdą ujście i to Wejherowo będzie się cieszyć z tak upragnionego kompletu punktów.

Sędzią tego spotkania będzie pan Karol Rudziński, który w tym sezonie pojawił się już na Wzgórzu Wolności, kiedy przeciwnikiem wejherowian był Raków Częstochowa (1:3).

Poniżej skrót ostatniego spotkania Legionovii, niespodziewanie przegranego na własnym boisku z ekipą Błękitnych Stargard Szczeciński 1:2: