Rewanż z Błękitnymi (wideo)

Jutro o godzinie 13:00 na boisku w Stargardzie, wejherowski Gryf zmierzy się z Błękitnymi w boju o kolejne, jakże ważne, ligowe punkty. Będzie to zarazem pierwsze spotkanie rewanżowe nowej rundy.

Wejherowianie ostatnich pięciu spotkań nie mogą zaliczyć do udanych, bowiem czterokrotnie przegrywali a raz udało się im zremisować. Dodatkowo w trzech spotkań nie potrafili pokonać bramkarza przeciwników. Jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe to zanotowali dwa zwycięstwa, jeden remis i aż pięć porażek przy bilansie bramkowym 9-17. Defensywa żółto-czarnych przeżywa niemały kryzys – 28 straconych bramek jest najgorszym wynikiem w II lidze.

Odmiennie wygląda sytuacja Błękitnych, którzy obecnie zajmują wysoką 6. lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów (Gryf jest na 12. miejscu z 18 „oczkami”). Drużyna ze Stargardu sześć spotkań wygrała, sześć zremisowała i poniosła pięć porażek (bramki 21-17). W meczach na własnym obiekcie trzykrotnie wygrywali, czterokrotnie podzielili się punktami i tylko raz przegrali (0:1 z Odrą Opole), wszystko przy bilansie bramek 11-5. Ostatnie pięć spotkań w ich wykonaniu to jednak gra „w kratkę”: porażka, remis, zwycięstwo, porażka, zwycięstwo.

Z ostatnich konfrontacji obu drużyn zwycięsko wychodził jednak wyłącznie Gryf – w sezonie 2015/2016 w Stargardzie 1:0 po bramce Wickiego a u siebie 4:0 po dwóch trafieniach Czychowskiego oraz jednym Klimczaka i jednym Łysiaka. Z kolei w 1. kolejce trwającej kampanii żółto-czarni przed swoją publiką wygrali 2:1 po golach Ciechańskiego i Chwastka. Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył wówczas Brzeziański.

Poniżej skróty dwóch ostatnich spotkań:

Trenerem gospodarzy sobotniego wydarzenia, nieprzerwanie od połowy 2012 roku jest Krzysztof Kapuściński. Dwóch zawodników z zespołu rozgrywało spotkania w Ekstraklasie. Są to 25-letni pomocnik Paweł Lisowski (49 spotkań dla Ruchu Chorzów) oraz 24-letni Radosław Wiśniewski (14 występów dla Pogoni Szczecin). Jednymi z bardziej doświadczonych są również bramkarz Ufnal, obrońca Pustelnik, pomocnicy Magnuski, Flis i Więcek oraz napastnicy Brzeziański i Inczewski. Najlepszymi strzelcami w trwających rozgrywkach są Brzeziański i Flis. Obaj mają na koncie po cztery trafienia.

Oba kluby łączy przede wszystkim jedno – wielka przygoda, niesamowita gra i niespodzianka w ramach Pucharu Polski. Jak pamiętamy, wejherowianie doszli do ćwierćfinału, gdzie rozegrali dwumecz z Legią Warszawa (0:3 w Wejherowie i 1:1 w stolicy). Z kolei Błękitni zatrzymali się dopiero w półfinale tych rozgrywek, gdzie lepszy okazał się Lech Poznań (3:1 w Starogardzie i 1:5 w Poznaniu, dopiero po dogrywce). Pokłosiem tego sukcesu było m.in. zaproszenia wyżej wspomnianego Tomasza Pustelnika do słynnego programu emitowanego w Canal +, „Turbokozak”. Poniżej mogą Państwo obejrzeć dokonania tego zawodnika:

Arbitrem sobotniego spotkania będzie pan Albert Różycki z okręgu łódzkiego, dla którego będzie to dopiero drugi mecz w karierze prowadzony w II lidze.