Remis z Bałtykiem, dwóch testowanych zawodników (wideo)

Bardzo ciekawe widowisko zaprezentowali kibicom zawodnicy gdyńskiego Bałtyku i wejherowskiego Gryfa.

Oba zespoły stworzyły wiele ciekawych akcji zakończonych sytuacjami bramkowymi. Żółto-czarni do przerwy prowadzili już 2:0 po trafieniach zawodnika testowanego oraz Łukasza Nadolskiego z rzutu karnego. Jednak po przerwie bardzo szybko do głosu doszli gospodarze i wyrównali wynik spotkania. Najpierw ładnym strzałem z rzutu wolnego zaskoczył ex-gryfita Sosnowski a po chwili na 2:2 strzelił Sadowski. A w 70. minucie Nadolski nie zdołał jeszcze raz pokonać Skrypoczka z „jedenastki”.

W barwach Gryfa zagrali Andrij Waceba i Rashid Yussuff. 21-letni Ukrainiec jest piłkarzem Arki Gdynia, a 27-letni Anglik na początku przygotowań do wiosny rozwiązał kontrakt z gdyńskim klubem. A zdobywcą jednej z bramek był Tomasz Kolus, młody zawodnik Unii Skierniewice.

Bałtyk Gdynia – Gryf Wejherowo 2:2 (0:2)

Bramki: 53′ F.Sosnowski, 55′ S.Sadowski – 8′ T.Kolus, 32′ Ł.Nadolski (karny)

Bałtyk: Marcin Matysiak (46 Piotr Skrypoczka) – Karol Szopiński (46 Cezary Gołubiński), Szymon Sadowski, Tomasz Wypij (46 Piotr Karasiński), Marcin Poręba (33 Kewin Wesołowski), Radosław Krysiński (46 Rafał Malanowski), Aleksandar Atanacković (46 Tomasz Bejuk), Filip Sosnowski, Tymur Pohranicznyj (61 Marcin Poręba), Mateusz Kuzimski (46 Grzegorz Gulczyński), Krzysztof Rzepa

GRYF: (skład wyjściowy) Wiesław Ferra – Krzysztof Wicki, Łukasz Nadolski, Mateusz Goerke, Maciej Dampc, Andrij Waceba, Przemysław Mońka, Rashid Yussuff, Paweł Czychowski, Michał Marczak, Tomasz Kolus

Media: GWE24.pl: Gryf na remis w Gdyni, ale emocji nie brakowało LINK ! KLIKNIJ !