Przywieźć punkty z Niepołomic!

Już dzisiaj przedostatnie najważniejsze starcie gryfitów w tym sezonie – wyjazdowa potyczka z Puszczą Niepołomice. Wygrana gospodarzy zapewni im bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy, a żółto-czarnym może (ale nie musi) znacząco utrudnić pozostanie w II lidze. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Puszcza zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 58 punktów (trzy „oczka” mniej ma Radomiak, który wciąż liczy na bezpośredni awans). Na to osiągnięcie złożyło się 16 zwycięstw, 10 remisów oraz 6 porażek przy bilansie bramkowym 40-23. Drużyna trenera Tomasza Tułacza legitymuje się tym samym najlepszą defensywą, bowiem żadna II-ligowa drużyna nie straciła mniej bramek. Dodatkowo zespół w aż piętnastu spotkaniach zachowywał czyste konto. Dlatego też sporym osłabieniem będzie brak w tym spotkaniu najbardziej doświadczonego gracza, obrońcy Piotra Stawarczyka, który musi odcierpieć karę za czerwoną kartkę. W przeszłości zanotował on 185 występów (7 bramek) na boiskach Ekstraklasy w barwach Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów.

Najlepszymi strzelcami zespołu są Marcin Orłowski (siedem trafień) oraz Michał Czarny, Bartosz Żurek i wyżej wymieniony Stawarczyk (po sześć goli).

W pierwszym spotkaniu obu drużyn górą była Puszcza, która wygrała po bramkach Łączka i Czarnego. Poniżej skrót tamtego spotkania:

Ostatnie pięć spotkań drużyny z Niepołomic zakończyło się następującymi rezultatami: 1:1 z Odrą, 3:2 z Puszczą, 3:1 z Olimpią Elbląg, 1:2 z Wartą Poznań oraz 0:0 z GKS-em Bełchatów. Skrót tego ostatniego ligowego pojedynku poniżej:

Sędzią tego spotkania będzie pan Marcin Liana z okręgu bydgoskiego, który w tym sezonie prowadził już jedenaście spotkań II ligi, a w tym dwa spotkania domowe gryfitów: 0:0 z Polonią Warszawa oraz 2:1 z Rakowem Częstochowa.