Przywieźć punkt(-y)

Jeśli mecz wyjazdowy to z pewnością daleka podróż, w którą wyrusza się dzień wcześniej. Tak i tym razem. Gryfici, w ramach 6. kolejki, w sobotę o godzinie 17:00 rozpoczną batalię z Siarką w Tarnobrzegu. Sztab trenerski oraz zawodnicy wyjechali na Podkarpacie dzisiaj już po godzinie 7:00.

Ostatnie spotkania ligowe zostawiły swoisty „ślad” na zdrowiu zawodników i tak do ostatniej chwili nie będzie wiadomo czy trener Kotwica będzie mógł skorzystać z usług Piotra Kołca, Adriana Klimczaka czy Krzysztofa Wickiego. Dodatkowo, na miejscu został Michał Fierka (choroba) oraz Maciej Szymański (sprawy prywatne).

Po środowym spotkaniu z Radomiakiem pozostał niedosyt, rozczarowanie oraz sportowa złość, dlatego tym lepiej, że okazja, aby podnieść morale nadarzy się już trzy dni później. Z pewnością każdy przywieziony punkt z Tarnobrzegu będzie bardzo cenny.

KS Siarka Tarnobrzeg została założona w 1957 roku i reprezentuje barwy zielono-czarno-żółte. Największymi sukcesami zespołu są 11. miejsce w I lidze (1992/93) oraz dwukrotnie 1/8 finału Pucharu Polski (1993/94 i 1995/96). Na II-ligowych boiskach tarnobrzeżanie występują nieprzerwanie od sezonu 2012/13, zajmując kolejno lokaty: 18. (ostatnie, ale utrzymali się dzięki nieprzyznaniu licencji innym klubom), 3. (zabrakło dwóch punktów do awansu do I ligi) oraz 12. miejsce na koniec ubiegłorocznych rozgrywek. Wówczas w 34. spotkaniach zdobyli 41 punktów (11-8-15, bramki 41-51). Najlepszym strzelcem tej ekipy był Marcin Truszkowski (9 bramek), który nota bene występował przez chwilę na Wzgórzu Wolności w sezonie 2003/04, a obecnie jest zawodnikiem III-ligowej Polonii Warszawa.

Do tej pory Siarka zdobyła tyle samo punktów co WKS, a więc osiem:

1. kolejka – wygrana na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 3:0 (bramki: Martuś, Stępień, Mandzelowski),

2. kolejka – remis u siebie ze Zniczem Pruszków 1;1 (bramka: Martuś),

3. kolejka – remis na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 1:1 (bramka: Stefanik),

4. kolejka – porażka u siebie z Rakowem Częstochowa 0:3,

5. kolejka – wygrana na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:2 (bramki: Martuś (dwie)).

Trenerem zespołu, od kwietnia tego roku, jest Włodzimierz Gąsior, który w przeszłości był jednym z kluczowych zawodników Stali Mielec w latach jej największych sukcesów (awans do II i I ligi, dwa mistrzostwa Polski, jedno wicemistrzostwo, ćwierćfinał Pucharu UEFA). Jako trener prowadził również seniorski zespół Korony Kielce. W kadrze zespołu występuje gracz, który rozegrał 21. spotkań w Ekstraklasie w barwach Piasta Gliwice i strzelił jedną bramkę – 33-letni Daniel Koczon.