Przegrana z Siarką (wideo)

Wejherowianie powoli komplikują sobie sytuację w II lidze. Wczoraj doznali porażki z Siarką Tarnobrzeg 1:3, spadli na 12. miejsce w klasyfikacji, a przy zwycięstwach prawie wszystkich zespołów z dołu tabeli, mają w chwili obecnej cztery punkty przewagi nad miejscem spadkowym, które zajmuje Olimpia Zambrów. Sytuacja nie jest jeszcze krytyczna, ale w ostatnich trzech spotkaniach (u siebie z Radomiakiem, na wyjeździe z Puszczą i u siebie z Rozwojem), żółto-czarni koniecznie muszą poszukać punktów.

Gryf, będący w dalszym ciągu w okrojonym składzie, w pierwszej połowie meczu w Tarnobrzegu stworzył z przeciwnikami ciekawe widowisko, gdzie i jedni i drudzy stwarzali sobie liczne sytuacje strzeleckie. Gdy wszystko wskazywało na to, że pierwsza odsłona meczu zakończy się wynikiem bezbramkowym, nieudolność sędziego spowodowała przyznanie rzutu karnego „z kapelusza” dla gospodarzy. Brzuzy blokował wślizgiem uderzenie jednego z graczy Siarki, jednak arbiter zauważył w całej sytuacji rzekome zagranie ręką naszego obrońcy, za co ukarał Pawła żółtą kartką a cały zespół rzutem karnym, który pewnie wyegzekwował kapitan gospodarzy Stępień.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się niezwykle pechowo dla wejherowian – już trzy minuty po przerwie wynik na 2:0 podwyższył strzałem głową Żebrakowski. Mecz się znacznie ożywił, gryfici ruszyli śmielej do ataku, jednak nie mogli postawić kropki nad „i”. Ten wyczyn udał się gospodarzom, którzy po kontrze i strzale Koczona prowadzili już 3:0. W ostatnich minutach meczu honorowe trafienie dla ekipy z Wejherowa zanotował jeszcze były zawodnik Siarki, Robert Chwastek, ale ostatecznie trzy punkty zostały na Podkarpaciu.

Kolejne spotkanie gryfici zagrają już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na Wzgórzu Wolności. Przeciwnikiem będzie Radomiak Radom, który po wysokiej wygranej w minionej kolejce nad GKS-em Bełchatów (4:1) doskoczył w ligowej tabeli do Puszczy Niepołomice na trzy punkty, która niespodziewanie przegrała na własnym obiekcie z Wartą Poznań 1:2.

Zapraszamy wszystkich na to, przedostatnie w Wejherowie w tym sezonie, drugoligowe spotkanie. Zawodnikom z pewnością potrzebne jest w tym momencie wsparcie kibiców.

Siarka Tarnobrzeg – Gryf Wejherowo 3:1 (1:0)

Bramki: 45′ K.Stępień (rzut karny), 48′ M.Żebrakowski, 77′ D.Koczon – 90′ R.Chwastek

Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik (73, 14. Jakub Barteczko), 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 27. Dawid Witkowski (39, 17. Hubert Tomalski) – 11. Daniel Koczon, 10. Konrad Stępień (80, 15. Mateusz Wawrylak), 9. Marcin Stefanik, 6. Tomasz Przewoźnik (46, 44. Michał Żebrakowski), 21. Michał Dawidowicz – 19. Krzysztof Ropski

GRYF: 1. Dawid Leleń – 20. Przemysław Mońka, 15. Piotr Kołc, 3. Przemysław Kamiński, 17. Maciej Dampc – 8. Robert Chwastek, 22. Piotr Łysiak, 13. Paweł Brzuzy (69, 7. Dawid Tomczak), 10. Jacek Wicon, 19. Adrian Klimczak – 9. Michał Marczak