Przedostatni wyjazd

Jutro o godzinie 17:00 WKS zagra przedostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie. Przeciwnikiem będzie Raków Częstochowa, który przełamał ostatnio swoją niemoc, wygrywając pierwszy mecz od siedmiu spotkań. Żółto-czarni muszą koniecznie wygrać i liczyć na sprzyjające wyniki innych zespołów, aby wciąż marzyć o II-ligowym bycie.

W rundzie rewanżowej Raków wygrał zaledwie cztery spotkania (jesienią 6:0 z Nadwiślanem, wiosną: 3:1 ze Zniczem, 2:1 z Wisłą oraz ostatnie 2:1 z Błękitnymi). Ostatnie dwa miesiące to prawdziwe męczarnie zespołu z Częstochowy. Po wygranej z ekipą z Puław zanotowali remis w Zambrowie, a następnie kompromitującą porażkę na własnym obiekcie aż 1:8 z GKS-em Tychy. Po tym blamażu doznali jeszcze czterech porażek i jednego remisu, przez co praktycznie stracili szansę nawet na miejsce barażowe o I ligę.

W chwili obecnej rakowianie zajmują 5. miejsce z dorobkiem 48 punktów (czternaście zwycięstw, sześć remisów i jedenaście porażek, bilans bramkowy 55-46). U siebie osiem zwycięstw, trzy remisy i cztery porażki, bramki 33-24).

Najlepszym strzelcem zespołu jest zdobywca jedenastu trafień Damian Warchoł. Tuż za nim z dziesięcioma bramkami plasuje się Wojciech Okińczyc. W kadrze znajdziemy bramkarza Macieja Mielcarza (172 występy w Ekstraklasie), Adriana Klepczyńskiego (149/2 bramki), Błażeja Radlera (116/7), Piotra Malinowskiego (133/3) oraz Dariusza Pawlusińskiego (144/26). Każdy z nich jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem. Jednak Mielcarz, Radler i Pawlusiński przed tygodniem zostali poinformowani, że ich kontrakty nie zostaną przedłużone oraz nie będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na ostatnie ligowe mecze.

Jesienią gryfici przegrali na własnym boisku 1:3. Honorową bramkę zdobył wówczas z karnego Krzysztof Wicki. Poniżej wszystkie gole z tego spotkania:

Rozjemcą jutrzejszego meczu będzie pan Michał Zając, 38-latek pochodzący z Sosnowca. W sezonie 2012/2013 sędziował on dwudniowe (z powodu gęstej mgły jedna połowa została rozegrana w sobotę, druga w niedzielę) spotkanie Gryfa w Polkowicach (1:1).

Poniżej bramki z ostatniego spotkania Rakowa (wygrana 2:1 z Błękitnymi na wyjeździe):