Powracamy po chwilowej przerwie. Wiadomości ze Wzgórza

W związku z licznymi aktualizacjami dopiero odzyskana została w pełni kontrola nad serwisem. Wszystkich internautów serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostał bramkarz Szymon Więckowicz, który jest testowany przez Górnika Łęczna.

Z kolei gryfici pozyskali już dwóch nowych zawodników, obu na zasadzie półrocznych wypożyczeń.

Pierwszym z nich jest Przemysław Macierzyński. Ten urodzony 11-ego lutego 1999 roku napastnik trenował ostatnio w gdańskiej Lechii, jednak nie otrzymał szansy w pierwszej drużynie. Mecze ligowe rozgrywał w Centralnej Lidze Juniorów oraz w IV-ligowych rezerwach. W zeszłym roku powrócił do biało-zielonych po półtorarocznym pobycie w Benfice Lizbona, gdzie grał w drużynie juniorów.

Jako drugi do żółto-czarnych dołączył również napastnik, Mateusz Węsierski. Ten urodzony 25-ego marca 1998 roku zawodnik jest zawodnikiem gdyńskiej Arki, a ostatnie pół roku spędził również na wypożyczeniu, ale w beniaminku I ligi, Garbarni Kraków, dla której zagrał w 11 spotkaniach, zdobywając w nich jedną bramkę.

Podopieczni trenera Szymkowicza rozegrali już dwa sparingi tej zimy. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w minioną sobotę w Sopocie, gryfici okazali się lepsi od IV-ligowego GKS-u Przodkowo. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla żółto-czarnych a bramki zdobywali Paweł Czychowski (dwie) oraz Dawid Rogalski.

Skład Gryfa: (I połowa) Dawid Leleń – Piotr Kołc, Adrian Liberacki, Paweł Brzuzy, Fabian Kątny, Paweł Ewertowski, Maciej Koziara, Przemysław Macierzyński, Adrian Machol, Paweł Czychowski, Mateusz Węsierski.

(II połowa) Wiesław Ferra – Krzysztof Wicki, Grzegorz Gulczyński, Mateusz Goerke, Fabian Kątny (70′ zawodnik testowany), Paweł Czychowski (70′ zawodnik testowany), Oskar Sikorski, zawodnik testowany, Oskar Ryk, Robert Chwastek, Dawid Rogalski.

W drugim test meczu, który odbył się wczoraj na obiekcie w Cetniewie, WKS zremisował (mimo prowadzenia po pierwszej połowie) 1:1 z I-ligowcem, Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Bramkę dla gryfitów zdobył Robert Chwastek.

Skład Gryfa: (I połowa) Wiesław Ferra – Paweł Brzuzy, Piotr Kołc, Krzysztof Wicki, Adrian Liberacki, Adrian Machol, Oskar Sikorski, Paweł Ewertowski, Robert Chwastek, Paweł Czychowski, Dawid Rogalski.

(II połowa) Dawid Leleń – Grzegorz Gulczyński, Krzysztof Wicki, Fabian Kątny, Łukasz Pietroń, Maciej Koziara, Piotr Kołc, Oskar Ryk, Przemysław Macierzyński, Mateusz Węsierski, Dawid Rogalski.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Przeciwnikiem będzie III-ligowa Wierzyca Pelplin.