Porażka z Widzewem

Mimo niezłej gry, nie udał się wejherowianom wiosenny powrót na ligowe boiska. Na Wzgórze Wolności przyjechał utytułowany Widzew Łódź, który minimalnie okazał się lepszy i dzięki zwycięstwie został samodzielnym liderem tabeli II ligi. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Radwański i Mąką, a honorowe trafienie dla żółto-czarnych zanotował z rzutu karnego Krzysztof Wicki, zdobywając tym samym swoją szóstą ligową bramkę (piątą z „jedenastki”).

Niesprzyjająca aura nie przestraszyła kibiców, którzy wypełnili całą krytą trybunę a nawet miejsca po drugiej stronie boiska. Stało się tak również z powodu negatywnej opinii policji o sektorze kibiców gości, w związku z czym domowe spotkania WKS-u w tej rundzie będą odbywać się bez udziału zorganizowanych grup sympatyków drużyn przyjezdnych.

Mecz był niezwykle wyrównany, sytuacje bramkowe stworzyli sobie zarówno jedni, jak i drudzy. Sama gra nie wyglądała jednak rewelacyjnie, na co główny wpływ miał stan murawy.

Pierwszą bramkę spotkania zdobył Radwański, który zaskoczył Lelenia uderzeniem po krótkim słupku. Do wyrównania tuż po przerwie strzałem z „wapna” doprowadził niezawodny Wicki, jednak ostatnie słowo należało do gości a zwycięską bramkę zanotował Mąka, który na raty pokonał golkipera żółto-czarnych.

Jedenastą żółto-kartkę w tym sezonie obejrzał Piotr Kołc, który w najbliższych tygodniach będzie musiał uważać, bowiem kolejne upomnienie wyeliminuje kapitana WKS-u z rozegrania dwóch spotkań o punkty.

Po tej kolejce Widzew wskoczył na czoło tabeli z przewagą punktu nad Radomiakiem i trzech nad Elaną a gryfici plasują się na 12. lokacie z przewagą dwóch „oczek” nad strefą spadkową.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Szymkowicza rozegrają w Stargardzie z Błękitnymi, którzy znajdują się właśnie tuż pod „kreską”. Będzie to zatem typowy mecz o „sześć punktów”. Początek rywalizacji w sobotę, 9-ego marca, o godzinie 13:00.

Gryf Wejherowo – Widzew Łódź 1:2 (0:1)

Bramki: 49’ K.Wicki (rzut karny) – 22’ A.Radwański, 50’ D.Mąka

żółte kartki: Kołc, Leleń, Ewertowski – Wełna, Mąka, Krišto, Mihaljević

GRYF: 1. Dawid Leleń – 7. Paweł Brzuzy, 15. Piotr Kołc, 10. Krzysztof Wicki, 11. Mateusz Goerke – 13. Przemysław Macierzyński (63, 22. Mateusz Węsierski), 6. Oskar Sikorski, 20. Maciej Koziara (81, 5. Paweł Ewertowski), 8. Robert Chwastek, 21. Łukasz Pietroń – 9. Dawid Rogalski (82, 14. Paweł Czychowski)

Widzew: 21. Patryk Wolański – 25. Łukasz Turzyniecki (90, 30. Mikołaj Gibas), 95. Sebastian Zieleniecki, 27. Daniel Tanżyna, 33. Tomasz Wełna – 18. Daniel Mąka, 14. Dario Krišto, 8. Adam Radwański, 77. Konrad Gutowski (76, 22. Marcel Pięczek) – 19. Przemysław Banaszak (69, 9. Daniel Świderski), 92. Filip Mihaljević (79, 37. Marek Zuziak)