Porażka z outsiderem (skrót/wypowiedzi pomeczowe)

Wejherowianie niespodziewanie ulegli, mimo wszystko bardzo ciężkiemu rywalowi, Polonii Bytom 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył tuż po przerwie lider miejscowych – Marcin Lachowski. Polonia wygrał swój drugi mecz z rzędu i traci w chwili obecnej trzy punkty do Kotwicy Kołobrzeg.

Na przekroju całego spotkania mecz był niezwykle wyrównany. W pierwszej połowie zarówno jedni, jak i drudzy dochodzili do sytuacji strzeleckich. U gospodarzy kilkukrotnie próbował m.in. wyżej wspomniany Lachowski i Chrabąszcz, a w Gryfie Łysiak czy Brzuzy, po kapitalnym uderzeniu z dalszej odległości. Jednak to WKS miał niemalże stuprocentową sytuację bramkową – zastępujący tego dnia rozchorowanego Wickiego, Jacek Wicon, kapitalnie zagrał do wchodzącego w pole karne Mońki, jednak ten odrobinę źle się zachował a jego strzał minął słupek bramki Perdijića. W ostatniej akcji przed przerwą Mońka przyczynił się jeszcze do urazu bramkarza gospodarzy, po którym musiała nastąpić zmiana a doświadczonego 34-letniego golkipera zmienił 23-letni Michalak.

Druga odsłona meczu zaczęła się od gongu dla wejherowian. Już po 13 sekundach żółto-czarni stracili piłkę, niedokładne podanie Kamińskiego przejął jeden z graczy Polonii, bytomianie wyprowadzili bardzo składną akcję po prawej stronie, gdzie po chwili doszło do dośrodkowania a niepilnowany na piątym metrze w polu karnym Lachowski dopełnił formalności. Po tej akcji miejscowy nabrali animuszu i co raz śmielej zaczęli atakować, jednak w końcowych elementach akcji albo brakowało im dokładności albo na posterunku stał Ferra. Wejherowianie natomiast próbowali zagrozić przeciwnikom głównie po stałych fragmentach gry, jednak nie udało im się doprowadzić do remisu a komplet punktów został w Bytomiu.

Za tydzień gryfici zagrają domowe spotkanie z najbardziej wymagającym zespołem ligi. Mowa tu o liderze z Opola, Odrze. Mecz odbędzie się w sobotę (25-ego marca) o godzinie 16:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na Wzgórze wszystkich sympatyków.

Polonia Bytom – Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)

Bramka: 46′ M.Lachowski

Polonia: 12. Matko Perdijić (45, 1. Marcin Michalak) – 20. Daniel Barbus, 5. Marek Szyndrowski, 18. Peter Bašista, 7. Przemysław Szkatuła – 21.Sławomir Musiolik (84, 28. Jakub Kuzdra), 19. Mateusz Słodowy, 8. Michał Chrabąszcz (83, 24. Kamil Włodyka), 23. Marcin Lachowski, 11. Patryk Stefański (46, 14. Piotr Ceglarz) – 26. Krzysztof Zaremba

GRYF: 12. Wiesław Ferra – 13. Paweł Brzuzy (65, 21. Paweł Czychowski), 15. Piotr Kołc, 3. Przemysław Kamiński, 17. Maciej Dampc (74, 16. Przemysław Czerwiński) – 20. Przemysław Mońka, 4. Łukasz Nadolski, 22. Piotr Łysiak, 10. Jacek Wicon (51, 8. Robert Chwastek), 19. Adrian Klimczak – 9. Michał Marczak

Poniżej skrót z tego spotkania oraz pomeczowe wypowiedz dzięki uprzejmości Śląskie.Tv: