Porażka z Olimpią, w sobotę z Orkanem a z Arką jednak w lutym

W pierwszym meczu sparingowym wejherowianie ulegli I-ligowej Olimpii Grudziądz 0:1. Bramkę już na początku meczu zdobył Adam Banasiak, który dodatkowo w 20. minucie nie wykorzystał rzutu karnego – Dawid Leleń obronił.

W żółto-czarnych barwach testowany był Szymon Kocieniewski z Wdy Świecie – 20-letni obrońca, który w minionej rundzie rozegrał 14 spotkań w III lidze i strzelił cztery bramki (w jednym meczu hat trick).

Gryf Wejherowo – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)

Bramka: 8′ A.Banasiak

Olimpia: (I połowa) Patryk Królczyk – Adrian Bielawski, Lukas Klemenz, Arkadiusz Kasperkiewicz, Marcin Woźniak – Kamil Kurowski, zawodnik testowany, Dominik Prusaczyk, Damian Michalik, Adam Banasiak – Karol Angielski

(II połowa) Jakub Wrąbel – Damian Ciechanowski, Matic Žitko, Daniel Widz, Mariusz Malec – Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Michał Wawryszczuk, Marcin Kaczmarek – Damian Warchoł, Nildo

GRYF: (I połowa) Dawid Leleń – Paweł Brzuzy, Adrian Bednarski, Szymon Kocieniewski, Daniel Górski – Mateusz Goerke, Łukasz Nadolski, Jacek Wicon, Krzysztof Wicki, Dawid Tomczak – Paweł Czychowski

(II połowa) Wiesław Ferra – Paweł Brzuzy, Piotr Kołc, Szymon Kocieniewski, Maciej Dampc – Przemysław Mońka, Przemysław Czerwiński, Piotr Łysiak, Michał Marczak, Adrian Klimczak – Daniel Ciechański

Wejherowianie nie rozegrają w sobotę w Gdyni meczu przeciwko grającej w Ekstraklasie Arce Gdynia. Sparing z żółto-niebieskimi odbędzie się w drugim tygodniu lutego a w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 Gryf zagra z Orkanem w Rumi.