Ponownie z sąsiadem z tabeli

Dzisiaj drugi mecz wyjazdowy z rzędu w ramach 29. kolejki II ligi wejherowski Gryf rozegra w Legionowie, gdzie zagra z lokalną Legionovią. Początek spotkania planowany jest na godzinę 17:30.

Legionovia zajmuje 9. lokatę w ligowej tabeli, jedno miejsce za Gryfem, mając tyle samo punktów co żółto-czarni – 35. Na ten dorobek składa się dziewięć zwycięstw, osiem remisów i jedenaście porażek przy bilansie bramkowym 44-40. Drużyna punktuje podobnie w meczach domowych (5-5-4, bramki 18-14) co na wyjazdach (4-3-7, bramki 26-26). Ekipa z Legionowa ma 5. najlepszą ofensywę w lidze. Najlepszym strzelcem zespołu jest Krystian Wójcik (10 trafień). Tuż za nim jest niezwykle doświadczony Marcin Wodecki (7 bramek), który jest już zawodnikiem Odry Opole od tej rundy. Dobrze do zespołu wprowadził się również sprowadzony zimą Daniel Kraska (z Olimpii Grudziądz), który do tej pory zdobył cztery bramki. 

W jesiennym spotkaniu obu drużyn górą byli gryfici, którzy pokonali wtedy faworyzowaną Legionovię 2:1 po bramkach Mońki i Ciechańskiego. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zdobył wówczas Jovanović. Poniżej bramki z tego spotkania:

Legionowianie są w lekkim dołku, bowiem ostatnie pięć spotkań kończyły się ich trzema porażkami z rzędu (2:3 z GKS-em Bełchatów, 1:2 z Wartą, 3:4 z Olimpią Elbląg), a wcześniej były jeszcze dwa remisy (0:0 z Polonią Warszawa i 1:1 z Odrą Opole).

W ostatnim meczu ligowym Legionovia musiała uznać wyższość GKS-u Bełchatów, nie utrzymała bowiem należytego poziomu koncentracji do końca spotkania, czego konsekwencją były dwie bramki GKS-u w ostatnich trzech regulaminowych minutach. Poniżej skrót tego spotkania:

Sędzią tego spotkania będzie pan Rafał Rokosz z okręgu katowickiego. W tym sezonie prowadził osiem spotkań II ligi i jedno I ligi. Był rozjemcą w meczu 15. kolejki pomiędzy Radomiakiem i Gryfem (3:0). A w zeszłym sezonie prowadził również spotkania Siarka – Gryf (2:1) oraz Olimpia Zambrów – Gryf (0:0).