Pogłębić marazm Siarki (relacja tekstowa)

W sobotę żółto-czarni powalczą o kolejne ligowe punkty – tym razem w Tarnobrzegu, gdzie o godzinie 15:00 podejmie ich Siarka. Ostatnie pięć spotkań pomiędzy tymi zespołami przyniosło dwa remisy (2:2, 2:2), jedno zwycięstwo Gryfa (2:0) oraz dwie domowe wygrane zielono-czarno-żółtych (3:1, 2:1).

Siarka ostatnie trzy sezony w II lidze kończyła kolejno na 6., 6. oraz 8. miejscu w tabeli, więc jest to bardzo mocna i solidna ekipa. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora do tej pory zgromadzili na koncie 35 punktów (11 zwycięstw, zaledwie 2 remisy i aż 11 porażek; bramki 36-35). Warto zaznaczyć, że gryfici mają tyle samo bramek straconych i jedną porażkę mniej na koncie (jak i jeden mecz rozegrany więcej). Podopieczni Włodzimierza Gąsiora punktują podobnie w meczach domowych i na wyjazdach – u siebie zdobyli 19 „oczek” a w delegacjach 16. O ile wiosna zaczęła się dobrze, od zwycięstwa na ciężkim terenie w Rybniku 3:2, o tyle później nastąpił mały kataklizm i cztery porażki z rzędu: 0:1 z Garbarnią, 1:2 z Gwardią, 0:1 z MKS-em Kluczbork i 2:4 z GKS-em Bełchatów. Ten ostatni mecz (z 21. kolejki) został rozegrany w minioną środę, gdyż w pierwotnym terminie przeszkodziły w tym warunki atmosferyczne.

W drużynie z Tarnobrzegu znajdziemy wielu doświadczonych graczy, którzy występowali m.in. na boiskach I ligi. Ponadto czterech z nich, miało swoje chwile w Ekstraklasie. Mowa tutaj o Piotrze Witasiku (12 występów dla GKS-u Bełchatów), Mateuszu Broziu (9 spotkań dla Widzewa Łódź), Mateuszu Janeczce (7 występów dla Podbeskidzia Bielsko-Biała) oraz Kamilu Cupriaku (3 spotkania dla Górnika Zabrze).

Jesienią, w pierwszym pojedynku, obie ekipy podzieliły się punktami remisując 2:2. Wejherowianie dwa razy „gonili” wynik a na listę strzelców wpisali się Gabor i Wicki po stronie gospodarzy oraz Księżniakiewicz i Broź. Pierwszy z nich w tym sezonie zdobył dwie bramki, a drugi zanotował pięć trafień. I to Broź właśnie, razem z Krzysztofem Ropskim, są najlepszymi strzelcami zespołu.

Arbitrem tego spotkania będzie pan Mirosław Górecki, 45-latek z Katowic. W tym sezonie prowadził jedno spotkanie I ligi, siedem spotkań II ligi i jedno III-ligowe starcie. W trwającej kampanii drugoligowej ukarał zawodników 40 „żółtkami” (w dwóch meczach aż po 10 upomnień!) oraz 2 czerwonymi karkami. Ostatnie spotkanie Gryfa, które prowadził ten sędzia miało miejsce w 10. kolejce ubiegłego sezonu – wówczas, w pojedynku z GKS-em w Bełchatowie (3:2 dla Gryfa), arbiter zaledwie dwukrotnie upomniał piłkarzy.

 

W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze stadionu na Wzgórzu Wolności.

 

27. kolejka II ligi w sezonie 2017/2018      Siarka Tarnobrzeg – WKS Gryf Wejherowo     21 kwietnia br. (sobota) godz. 15:00 stadion przy Alei Niepodległości 2, 39-400 Tarnobrzeg