Podział punktów w Poznaniu (media)

W bardzo ciekawym spotkaniu 26. kolejki II ligi w Poznaniu pomiędzy lokalną Wartą a wejherowskim Gryfem nastąpił podział punktów.

Dla wejherowian strzelali Nadolski (pierwsza bramka w sezonie) oraz Marczak (już szóste trafienie) a dla gospodarzy dwukrotnie strzelał Ciarkowski (czwarte i piąte trafienie). Mimo utraty punktów Gryf nadal zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli, tracąc trzy punkty do Legionovii (7.) a mając siedem punktów przewagi nad Olimpią Zambrów, która zajmuje pierwsze miejsce spadkowe. Warta pozostaje na 12. lokacie.

Strzelanie rozpoczęli pierwsi przyjezdni, kiedy to pięknym uderzeniem z ponad dwudziestu metrów popisał się Łukasz Nadolski, zdobywając tym samym swoją pierwszą oficjalną bramkę dla żółto-czarnych. Jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził niezwykle aktywny Ciarkowski. Po przerwie bardzo groźnie zaatakowali gospodarze a Broź nie wykorzystał wydawałoby się stuprocentowej sytuacji, co zemściło się po chwili. W zamieszaniu w polu karnym poznaniaków najsprytniejszy okazał się Marczak, który wyprowadził Gryfa ponownie na prowadzenie. Jednak po paru minutach na tablicy ponownie widniał wynik remisowy, a Broź zrehabilitował się zaw wcześniejszą sytuację i popisał się asystą do Ciarkowskiego, który ustalił wynik spotkania.

W kolejnej II-ligowej kolejce wejherowianie podejmą na Wzgórzu Wolności GKS Bełchatów, którego szkoleniowcem jest były trener WKS-u, Mariusz Pawlak. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 w najbliższą sobotę (22-ego kwietnia).

Wejherowskie media o meczu:

Wejherowo.naszemiasto.pl: Warta Poznań – Gryf Wejherowo 2:2. To był bardzo dobry mecz obu drużyn KLIKNIJ

GWE24.pl: Dużo strzelali w meczu Gryfa KLIKNIJ

Nadmorski24.pl: Gryfici remisują z Wartą Poznań

Warta Poznań – Gryf Wejherowo 2:2 (1:1)

Bramki: 45′, 67′ M.Ciarkowski (dwie) – 12′ Ł.Nadolski, 61′ M.Marczak

Warta: 12. Tomasz Laskowski – 8. Franciszek Siwek (57, 19. Krzysztof Biegański), 5. Bartosz Kieliba, 16. Alain Ngamayama, 3. Jakub Kiełb – 13. Adrian Szynka (33, 20. Michał Cywiński), 14. Łukasz Białożyt, 10. Adrian Laskowski, 18. Gracjan Goździk, 7. Michał Ciarkowski – 15. Mateusz Broź (85, 9. Łukasz Spławski)

GRYF: 12. Wiesław Ferra – 13. Paweł Brzuzy, 15. Piotr Kołc, 3. Przemysław Kamiński, 17. Maciej Dampc – 8. Robert Chwastek, 4. Łukasz Nadolski, 22. Piotr Łysiak, 5. Krzysztof Wicki, 19. Adrian Klimczak – 10. Jacek Wicon (46, 9. Michał Marczak)