Podział punktów na inaugurację

Wejherowianie w swoim pierwszym spotkaniu w nowym sezonie zremisowali 2:2 na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna.

Dla gospodarzy debiutancką bramkę zdobył Adrian Liberacki. Następnie z rzutu karnego wynik podwyższył, prezentujący od dłuższego czasu wysoką formę, Krzysztof Wicki. Przed przerwą jednak również z „wapna” kontaktowego gola zdobył młody Szysz, a parę minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Wojciechowski.

Za tydzień gryfici również zagrają na swoim obiekcie. W sobotę o godzinie 17:00 podejmą ROW 1964 Rybnik.

Gryf Wejherowo – Górnik Łęczna 2:2 (2:1)

Bramki: 3′ A.Liberacki, 28′ K.Wicki (rzut karny) – 45′ P.Szysz (rzut karny), 84′ P.Wojciechowski

żółte kartki: Wicki, Machol, Liberacki – Rogala, Korczakowski, Waleńcik

GRYF: 99. Szymon Więckowicz – 7. Paweł Brzuzy (54, 18. Adrian Machol), 5. Paweł Ewertowski, 10. Krzysztof Wicki, 17. Adrian Liberacki, 11. Mateusz Goerke – 16. Kamil Włodyka, 15. Piotr Kołc, 6. Oskar Sikorski, 8. Robert Chwastek – 14. Paweł Czychowski (79, 9. Dawid Rogalski)

Górnik: 79. Sergiusz Prusak – 6. Paweł Sasin (46, 4. Bartosz Waleńcik), 88. Piotr Rogala, 5. Kamil Pajnowski, 21. Jakub Zagórski – 11. Patryk Szysz, 7. Tomasz Tymosiak, 14. Adrian Łuszkiewicz, 64. Łukasz Sosnowski (77, 40. Igor Korczakowski), 16. Tomasz Czogała (29, 93. Dawid Dzięgielewski) – 9. Jakub Chrzanowski (57, 28. Paweł Wojciechowski)