Podnieść się w Puławach!

W sobotę o godzinie 17:00 na boisku w Puławach, lokalna Wisła podejmie wejherowskiego Gryfa w ramach walki o punkty w 8. kolejce II ligi. Wisła przystąpi do tego spotkania po wyjazdowym remisie 0:0 z Błękitnymi Stargard Szczeciński, natomiast gryfici po domowej porażce 1:2 z liderem, Stalą Mielec.

Klub Sportowy Wisła Puławy został założony dwa lata później niż WKS, a mianowicie w 1923 roku. Reprezentują barwy biało niebieskie. Największym do tej pory sukcesem jest 5. miejsce w II lidze w sezonie 2012/2013 oraz okręgowy Puchar Polski (Lubelski ZPN) w sezonie 2008/2009. Obecnym trenerem jest natomiast urodzony na Ukrainie, niegdyś napastnik, Bohdan Bławacki.

Jest to piąty z rzędu sezon Wisły na tym poziomie rozgrywkowym. Niespełna parę miesięcy temu zajęli 13. miejsce w tej lidze zdobywając 39 punktów (10-9-15, bramki 45-54). Najlepszym strzelcem został wówczas 20-letni Jarosław Niezgoda (12 bramek), który już i w tej rundzie zdążył dwa razy wpisać się do klasyfikacji strzelców. Do tego momentu, zespół z Puław wywalczył 11 punktów i piastuje 6. miejsce w tabeli. Na ten dorobek złożyły się następujące spotkania:

– 2:0 z GKS-em Tychy (bramki: Głaz, Nowak),

– 2:1 z Polonią Bytom (Niezgoda, Pielach),

– 1:1 z Puszczą Niepołomice (Niezgoda),

– 1:3 ze Zniczem Pruszków (Wiejak),

– 1:0 z Rakowem Częstochowa (Głaz),

– 0:0 z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Bilans spotkań 3-2-2 (w tym dwa zwycięstwa i jedna porażka u siebie), a bramkowy 7-6.

Rozjemcą tego spotkania będzie pan Konrad Aluszyk, który sędziował już mecz Gryfowi w 2. kolejce przeciwko Kotwicy w Kołobrzegu (2:2).

Tomasz Kotwica nie będzie mógł skorzystać z usług pauzującego za nadmiar żółtych kartek, Macieja Osłowskiego oraz, w dalszym ciągu kontuzjowanego, Adriana Klimczaka. Wraca za to Mateusz Kuzimski.

 

Poniżej mogą obejrzeć Państwo skrót wygranego spotkania Wisły z Rakowem Częstochowa w 6. kolejce: