Początek okresu przygotowawczego! Zmiany w sztabie.

W poniedziałek, (11.01) gryfici stawili się na badaniach na terenie gdańskiego AWFiS-u, gdzie przeszli test ogólnej wydolności fizycznej metodą PWC170 oraz test wydolności beztlenowej metodą Wingate (oba na ergometrze rowerowym). Z kolei we wtorek, zajęcia odbyły się na hali sportowej przy ul. Strzeleckiej 9 w Wejherowie, należącej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (popularny „Elektryk”). Zajęcia poprowadzili trenerzy Piotr Rzepka oraz Jarosław Kotas, który zastąpił na stanowisku asystenta Arkadiusza Gaffkę. Trener Kotas to bardzo znane na Pomorzu (i nie tylko) nazwisko, przebieg kariery zawodniczej można znaleźć TUTAJ. W sztabie nie zobaczymy również Andrzeja Bledzewskiego, który został trenerem bramkarzy I-ligowej Olimpii Grudziądz. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy obu trenerom za pracę w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej!

Na wtorkowym, pierwszym treningu pojawiło się aż 27 zawodników, w tym: troje wejherowskich juniorów – Maciej Koszałka, Piotr Młynarczykowski (oboje z rocznika 2000, podopieczni trenera Tomasza Albeckiego) oraz Karol Baranowski (rocznik 2001 – trener Wojciech Bork), siedmiu testowanych zawodników, m.in. dobrze znany na Wzgórzu Wolności Paweł Brzuzy, Maciej Koziara (Arka II Gdynia), Kamil Wojciechowski (ostatnio KS Chwaszczyno, syn Sławomira Wojciechowskiego), Jakub Bartlewski (KS Chwaszczyno) oraz Kamil Jakubowski (Siarka Tarnobrzeg). W treningu uczestniczyli także ostatnio zakontraktowani Łukasz Nadolski (więcej o zawodniku TUTAJ) i Piotr Okuniewicz (KLIK!) oraz „starzy” gryfici: Ferra, Wichman, Kowalski, Wicki, Wicon, Szur, Sosnowski, Giec, Kołc, Kuzimski, Klimczak, Dampc, Fierka oraz Szymański. Z boku ćwiczył Czychowski a zabrakło dochodzącego po kontuzji Kennera. W barwach Gryfa z pewnością nie zobaczymy już Przemysława Kostucha (który odszedł do GKS-u Przodkowo) oraz Macieja Osłowskiego (AZS UG Gdański – futsal). Paweł Czoska przebywa na testach w GKS-ie Przodkowo, Jacek Kusiak nie wznowił treningów a Grzegorz Gicewicz został zawodnikiem Gavii Choszczno. Z kolei nasz wieloletni zawodnik, były kapitan – Maciej Szymański, prawdopodobnie zostanie wypożyczony, jednak do jakiego klubu to okaże się w tym tygodniu. Pozostali zawodnicy wciąż szukają nowych pracodawców.

Dzisiaj zajęcia odbędą się na boisku Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie (ul. Nanicka 22), w czwartek ponownie zostaną wykorzystane obiekty „Elektryka” (hala/siłownia) a w piątek znowu trening na boisku przy ZS nr 3. W sobotę o godzinie 12:00 rozpocznie się pierwszy zimowy test-mecz w Kartuzach, przeciwnikiem będzie oczywiście lokalna Cartusia. Pierwszy tydzień okresu przygotowawczego gryfici zakończą w niedzielę, kiedy udadzą się na trening biegowy do lasów w pobliżu wejherowskiego stadionu.