Początek majówki w Stalowej Woli

O godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Hutniczej 17 w Stalowej Woli, lokalna Stal podejmie wejherowskiego Gryfa w ramach rywalizacji w 28. kolejce spotkań II ligi.

Gospodarze są w ewidentnym dołku. W ośmiu wiosennych spotkaniach nie zaznali jeszcze zwycięstwa, a do tego czterokrotnie remisowali i tyle samo razy ponosili porażkę. Stal zajmuje miejsce tuż „nad kreską” dzięki punktom zdobytym jesienią. Do tej pory uzbierała 28 punktów (6 zwycięstw, 10 remisów, 11 porażek, bramki 30-44).

W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami górą okazała się być ekipa ze Stalowej Woli, która po bramce Adriana Gębalskiego wywiozła z Wejherowa trzy punkty. Poniżej skrót jesiennej konfrontacji:

W ostatnim ligowym spotkaniu Stal musiała zdecydowanie uznać wyższość Olimpii Zambrów, z którą poniosła wysoką porażkę w Zambrowie. Poniżej skrót tamtego spotkania:

Na stanowisku trenerskim doszło w minionym tygodniu do zmiany szkoleniowca: Rafała Wójcika zastąpił Janusz Białek.

Rozjemcą tego spotkania będzie pan Dawid Bukowczan z okręgu żywieckiego, który w tym sezonie prowadził osiem spotkań II ligi, a Gryfowi sędziował w zeszłym sezonie…właśnie w Stalowej Woli. Wówczas gospodarze wygrali 3:0. Tamto spotkanie z obecnej kadry pamięta jedynie sześciu zawodników: Ferra, Kołc, Wicon, Klimczak, Wicki i Dampc.

Jeśli chodzi o dwa ostatnie nazwiska to tych graczy z pewnością nie zobaczymy w tym ligowym starciu – Krzysztof Wicki leczy kontuzję a Maciej Dampc pauzuje za czwartą żółtą kartkę.