Po zwycięstwo na koniec roku!

Już jutro o godzinie 13:00 na Wzgórzu Wolności ostatni akcent drugoligowy w tym roku. Wejherowski Gryf (14. miejsce w tabeli) podejmie zajmująca 10. lokatę Olimpię Zambrów.

Zambrowianie, w rozegranych dotychczas osiemnastu ligowych spotkaniach, zebrali 23 punkty. Tyle samo, co Legionovia i Olimpia Elbląg – jednak w spotkaniach z tymi drużynami dwukrotnie przegrywali. Łącznie osiągnęli sześć wygranych, pięć porażek i siedem remisów, przy bilansie bramkowym 16-25. Zdecydowanie lepiej prezentują się przed własną publiką (5-2-2, 10-9) niż na wyjazdach (1-3-5, 6-16). Najlepszym strzelcem zespołu jest Fabian Piasecki, który zdobył sześć bramek a w przeszłości zaliczył pięć występów dla ekstraklasowego Górnika Zabrze.

Trenerem zespołu od 3 września jest Piotr Rzepka, które jeszcze nie tak dawno temu pracował w Wejherowie. Jest to już trzeci szkoleniowiec w klubie z Zambrowa w tym roku. Wcześniej ekipę prowadził Zbigniew Kaczmarek (od 16 czerwca) a po nim Sławomir Majak (od 16 sierpnia). Odkąd Rzepka zawitał w Olimpii, zespół zaczął dobrze punktować, aż w końcu zawodnicy dostali „zadyszki” w ostatnich trzech spotkaniach (dwie porażki i remis). Ogółem od zmiany trenera Olimpia wygrała pięć spotkań, trzy przegrała i cztery zremisowała (średnio 1,6 punktu na mecz).

W pierwszym starciu obu drużyn zdecydowanie lepiej zaprezentował się WKS, który pewnie wygrał na wyjeździe 3:1 po bramkach Klimczaka, Kołca i Chwastka. Honorowe trafienie dla gości zdobył wówczas Brzeski.

Poniżej skrót tego spotkania:

Arbitrem tego spotkania będzie pan Szymon Lizak z okręgu poznańskiego, dla którego będzie to siódme prowadzone spotkanie w II lidze w tym sezonie. W ostatnich latach sędziował on głównie na boiskach właśnie drugoligowych, z kilkoma akcentami w I lidze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wejherowski stadion do gorącego dopingu, który w tym momencie tak bardzo jest potrzebny żółto-czarnym graczom!