Po trzy punkty do Góry!

Gryfici już wczesnym, sobotnim porankiem udali się w daleką podróż (ponad 600 km), gdzie w godzinach wieczornych odbyli jeszcze przedmeczowy rozruch. Początek meczu przewidziany jest dzisiaj na godzinę 17:00. Przypominamy, że portal Śląskie.tv przeprowadzi transmisję na żywo z tego meczu TUTAJ, a Lajfy.com relację tekstową TUTAJ.

Ludowy Klub Sportowy Nadwiślan Góra został założony w 1956 roku. Reprezentują barwy biało-niebieskie, a największym sukcesem jest zajęcie 10. miejsca (45 punktów w 24 meczach, 12-9-13, bramki 49-52) w ubiegłorocznych, II-ligowych rozgrywkach, do których przystąpili pierwszy raz w historii. Najlepszym strzelcem zespołu został wówczas Adam Setla (16 bramek), który jest już jednak zawodnikiem chorzowskiego Ruchu.

Trenerem Nadwiślana jest pan Miroslav Copjak, a w kadrze brakuje znanych nazwisk. Jedyne skojarzenia przynosi Robert Ziętarski, który w zeszłym roku występował w Bałtyku Koszalin.

Nadwiślan w tegorocznych rozgrywkach pucharowych najpierw pokonał w rundzie wstępnej na wyjeździe Znicz Pruszków po bramce Ogrockiego, jednak później już, w I rundzie, musiał uznać wyższość Zagłębia Lubin, z którym przegrał na własnym boisku 0:3. Natomiast rozgrywki ligowe nie zostały udanie wznowione przez ekipę z Góry. W pierwszych, trzech kolejkach uzbierali jedynie punkt i okupują na tą chwilę ostatnie miejsce w tabeli ligowej. Do takiej sytuacji doprowadziła inauguracyjna porażka wyjazdowa ze Stalą Stalowa Wola 1:2 (bramka Piątkowskiego), przegrana u siebie z Rakowem Częstochowa 0:2 oraz, przed tygodniem, remis na boisku w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi 1:1 (bramka Musiolika).

Poniżej mogą Państwo obejrzeć skróty pierwszych dwóch spotkań Nadwiślana w tym roku: