Po punkty do Poznania (relacja tekstowa)

Jutro o godzinie 14:00 podopieczni trenera Kotasa zagrają w Poznaniu z lokalną Wartą w ramach boju o drugoligowe punkty w 23. kolejce spotkań.

Warta wiosną nie rozegrała jeszcze meczu o punkty, a ich ostatnim takim starciem była potyczka z 25 listopada ubiegłego roku, kiedy to pokonali na własnym boisku Legionovię 2:0. Potrzebowali wówczas tego zwycięstwa, bowiem wcześniej niespodziewanie przegrali dwa mecze z rzędu: w Katowicach i w Tarnobrzegu, oba po 0:2.

Obecnie z dorobkiem 36 punktów podopieczni Petra Nemeca zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli (11-3-5; bramki 26-12). Bardzo dobrze prezentują się w meczach domowych: 7 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażka (w 7. kolejce z Błękitnymi); bramki 16-4 (drugi najlepszy wynik w lidze). Na wyjazdach jest odrobinę gorzej: 4 wygrane, 1 remis, 4 porażki; bramki 10-8. Najlepszymi strzelcami zespołu są: Adrian Laskowski (obrońca; pięć trafień) oraz Adrian Cierpka i Przemysław Kita (po 4 gole).

W jesiennym spotkaniu obu drużyn, górą była ekipa z Poznania, która wygrała w Wejherowie po bramce Adriana Szynki i wówczas z kompletem punktów (6. kolejka) przewodziła w ligowej tabeli. Poniżej przypomnienie bramki z tego spotkania:

Na dziesięć zimowych sparingów Warta wygrała pięć, trzy zremisowała i w dwóch poniosła porażki. Najwięcej bramek (trzy) zdobył 20-letni napastnik, Adrian Chopcia.

W kadrze nie doszło do wielu zmian: pojawiło się parę nazwisk, które zapewne będą uzupełnieniem składu, a nie wiodącymi postaciami. Z wyjątkiem doświadczonego napastnika, Pawła Piceluka, który ostatnie pół roku spędził w Rakowie Częstochowa, a wcześniej w trakcie dwóch sezonów (III i II liga) zdobył dla Olimpii Elbląg aż 44 bramki. Pożegnano się natomiast jedynie z Antkowiakiem, który zasilił szeregi MKS-u Kluczbork.

W szeregach Warty kilku zawodników może poszczycić się występami na najwyższym szczeblu piłkarskim w Polsce. Michał Przybyła zagrał w 36 spotkaniach (5 bramek) dla Korony Kielce, Przemysław Kita zanotował 32 występy (3 bramki) dla ŁKS-u Łódź i Cracovii Kraków, Artur Marciniak 30-krotnie wystąpił dla Lecha Poznań i GKS-u Bełchatów, Tomasz Laskowski 8-krotnie dla Górnika Zabrze, Radosław Jasiński 6-krotnie dla Jagiellonii Białystok a Karol Żmijewski 2-krtonie dla Zagłębia Lubin.

 

Rozjemcą tego spotkania będzie pan Tomasz Białek, niespełna 32-latek z Drezdenka, który w trwających rozgrywkach prowadził sześć spotkań w II lidze (w tym Rozwój – Gryf; 0:3). W trakcie tych spotkań pokazał 27 żółtych kartek, 1 czerwoną oraz podyktował 2 rzuty karne (w tym jeden dla WKS-u). Pan Białek w zeszłym sezonie prowadził jedno spotkanie Gryfa, również wygrane – w 12. kolejce przeciwko Legionovii Legionowo (2:1).

 

W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze stadionu w Poznaniu.

 

 

23. kolejka II ligi w sezonie 2017/2018      Warta Poznań – WKS Gryf Wejherowo     24 marca br. (sobota) godz. 14:00 stadion przy Drodze Dębińskiej 12, 61-555 Poznań