Po punkty do Kołobrzegu!

Już jutro o godzinie 18:00 Kotwica Kołobrzeg podejmie wejherowskiego Gryfa w ramach 2. kolejki spotkań w II lidze. W pierwszym odsłonie nowego sezonu kołobrzeżanie przegrali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0:2 (0:1) – tracąc bramki w 7. oraz w 55. minucie spotkania.

W ubiegłorocznych rozgrywkach sobotni rywale Gryfa zajęli 16. miejsce w II-ligowej tabeli i utrzymali się jedynie z powodu nie otrzymania licencji na grę w tej lidze przez I-ligowego spadkowicza – Widzew Łódź. Zdobyli wówczas 35 punktów w 34 spotkaniach (8-11-15, bramki 45-51). Najlepszym strzelcem został wtedy obrońca Jakub Poznański (11 bramek, z czego cztery z rzutów karnych). Zaliczył wówczas również jedno trafienie samobójcze oraz przestrzelił jedną „jedenastkę”.

Kotwica, jak już wspomnieliśmy, przegrała pierwsze spotkanie ligowe z Błękitnymi. Natomiast już w rundzie wstępnej Pucharu Polski musiała uznać wyższość III-ligowego KS Stilonu Gorzów Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3, bramki dla ekipy z Kołobrzegu zdobyli Poznański oraz Szubert.

W okresie przygotowawczym podopieczni Piotra Tworka (który piastuje stanowisko trenerskie od maja br.) rozegrali cztery spotkania towarzyskie:

3:1 z Bałtykiem Gdynia  (III liga).

4:3 z Bałtykiem Koszalin (III liga),

1:0 z Vinetą Wolin (beniaminek III ligi),

oraz 3:1 z Chemikiem Police (również III liga).

Kotwica, jak większość ekip II ligi, była bardzo aktywna na rynku transferowym – pojawili się m.in. Michał Szubert, Mateusz Kołodziejski, a odeszli Ambroziak, Ropiejko, Biegański, Danilczyk czy Bułka.

W kadrze znajdują się m.in. dobrze znany na Wzgórzu Wolności Tomasz Bejuk czy Daniel Kokosiński, od którego to nazwiska powstał swojego czasu słynny Klub Kokosa w Polonii Warszawa.

 

Z Wejherowa, poza zawodnikami i sztabem trenerskim, na mecz pojadą również w bardzo licznej grupie kibice, co z pewnością doda smaku tej rywalizacji a tym samym podniesie wartość tego widowiska.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy na godzinę 18:00 na Stadion Miejski im. Sebastiana Karpiniuka przy ul. Śliwińskiego 10 w Kołobrzegu.

 

Poniżej skrót spotkania z 1. kolejki, gdzie Błękitni Stargard wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 2:0: