Po kolejne, cenne zwycięstwo (transmisja + relacja)

W jutrzejsze, sobotnie popołudnie na Wzgórzu Wolności żółto-czarni zmierzą się z Garbarnią Kraków, która powoli umacnia się w środkowej części, na 10. lokacie, a dodatkowo ostatnie dwa mecze wygrała.

Przed niespełna dwoma tygodniami w Tarnobrzegu 1:0, a następnie u siebie z MKS-em Kluczbork 4:1. Wysoki wynik może jednak nie co zakłamywać obraz gry, gdyż dwie bramki Garbarnia zdobyła po 90. minucie tego spotkania:

Te dwie wygrane nieco odmieniły negatywne nastroje w klubie, gdyż do tej pory zespół miał passę dziewięciu spotkań bez zwycięstwa.

Po 23. kolejkach zespół z Krakowa ma na koncie 30 punktów (jeden mecz rozegrany więcej i cztery punkty nad WKS-em). W meczach wyjazdowych zdobył 11 punktów (3-2-6, bramki 11:14) – u siebie 19 „oczek” (5-4-3, bramki 18:13). W tym roku kalendarzowym zanotowali jeszcze dwie porażki: u siebie 1:3 z ROW-em 1964 oraz w Koszalinie z Gwardią 1:2. Ich najlepszym strzelcem jest Tomasz Ogar, zdobywca 6 trafień.

Trenerem Garbarni od września 2014 roku jest Mirosław Hajdo, a w jego ekipie najbardziej znaną postacią jest z pewnością 37-letni bramkarz, Marcin Cabaj, bohater meczu z Siarką. Cabaj rozegrał 162 spotkania w Ekstraklasie dla Cracovii. Oprócz niego przygodę na najwyższym szczeblu piłkarskim w Polsce mieli również: pomocnik Marcin Siedlarz (25 spotkań i 1 bramka dla Górnika Zabrze) oraz Karol Kostrubała (20 występów dla Cracovii).

Jednak jak relacjonują klubowe media, najbardziej ubolewa się nad znikomą ilością wychowanków i zawodników lokalnych, co z resztą jest podobne do sytuacji na Wzgórzu.

W jesiennym spotkaniu obu ekip górą byli krakowianie, którzy zainkasowali trzy punkty po bramce Kalemby z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Obszerny skrót z tego spotkania poniżej:

 

Arbitrem tego spotkania będzie pan Karol Rudziński, 30-latek z Olsztyna, który w trwającym sezonie prowadził siedem spotkań II ligi (27 żółtych kartek i 1 odgwizdany rzut karny). Warto zaznaczyć, że w dwóch spotkaniach sędzia nie pokazał ani jednego upomnienia (w tym w 10. kolejce w meczu Gryfa z Siarką; 2:2) a w innych dwóch aż po siedem razy karał zawodników. 

 

Parę chwil przed początkowym gwizdkiem sędziego, na stronie Nadmorski24.pl powinna ukazać się transmisja z wejherowskiego stadionu. Więcej informacji pojawi się na stronie głównej portalu, bliżej godziny rozpoczęcia meczu TUTAJ.

 

Natomiast W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze stadionu na Wzgórzu Wolności.

 

26. kolejka II ligi w sezonie 2017/2018      WKS Gryf Wejherowo – Garbarnia Kraków     14 kwietnia br. (sobota) godz. 16:00 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo