Pierwszy letni transfer – Michał Renusz w Gryfie

Z dniem 1-ego lipca zawodnikiem WKS-u został doświadczony, 32-letni pomocnik, Michał Renusz.

Wychowanek MKS-u Władysławowo urodził się 18-ego października 1987 roku w Malborku. Miniony sezon spędził w III-ligowym Bałtyku Gdynia, dla którego rozegrał szesnaście ligowych spotkań (i jedno w ramach wojewódzkiego PP, podczas którego zdobył bramkę), w których jedenaście rozpoczynał w wyjściowym składzie.

Pomorscy kibice z pewnością pamiętają tego skrzydłowego, gdyż w 2015 roku (wiosna 2014/15 i jesień 2015/16) grał on w wówczas I-ligowej Arce Gdynia, gdzie wystąpił w dwudziestu czterech ligowych meczach, zdobywając jedną bramkę (kolejne dwie strzelił w PP).

O skrzydłowym najgłośniej było, gdy zdobywał swoje szlify na boiskach Ekstraklasy w latach 2008-2010. Zasilił on wtedy szeregi Jagielloni Białystok, do której trafił po rundzie jesiennej sezonu 2007/08 z MKS-u Orkan Rumia. Jego bilans zatrzymał się jednak na osiemnastu występach (a dziesięciu w pierwszej „jedenastce”). Do tego doszły również występy w Młodej Ekstraklasie, w której zaliczył jedno trafienie, „na pożegnanie” z Białymstokiem, 30-ego maja 2010 roku w spotkanie przeciwko Koronie Kielce.

Kolejnymi przystankami Michała były: OKS 1945 Olsztyn (II liga, 25 występów/1 bramka), Bogdanka Łęczna (I liga, 50/4) i GKS Bełchatów (I liga, 28/1). Następnie wcześniej wspomniana gdyńska Arka a po niej jeszcze spotkania w barwach Wierzycy Pelplin, Centrum Pelplin, Orkana Rumia oraz Aniołów Garczegorze.

Witamy na Wzgórzu i życzymy zdrowia oraz powodzenia !

/ fot. źródło https://www.arka.gdynia.pl/