Pierwsze ruchy transferowe

Pięciu piłkarzy odeszło, pojawił się jeden nowy, a kolejny rozpoczął przygotowania z innym zespołem – tak prezentuje się dotychczasowy bilans personalny u żółto-czarnych.

Jeszcze z końcem maja znaczny awans sportowy zanotował Maciej Koziara, który podpisał trzyletni kontrakt ze spadkowiczem Ekstraklasy, Miedzią Legnica. 22-letni pomocnik w barwach WKS-u zanotował w minionym sezonie 29 spotkań, w trakcie których zdobył 11 bramek, z czego aż 9 w rundzie wiosennej (a 8 w ostatnich sześciu swoich spotkaniach).

Trójka zawodników, będąca trzonem i filarem zespołu, zasiliła szeregi III-ligowego Sokołu Ostróda, którego szkoleniowcem jest były trener żółto-czarnych, Jarosław Kotas. Mowa tutaj o kapitanie Piotrze Kołcu, Krzysztofie Wickim Pawle Brzuzym. Kołc i Brzuzy podpisali dwuletnie umowy, a Wicki roczną.

Kołc w zakończonym sezonie rozegrał 29 spotkań i strzelił pięć goli. Jednak jest prawdziwą ikoną Gryfa, bowiem na Wzgórzu spędził 8,5 sezonu, rozgrywając 252 spotkania (23 bramki).

TUTAJ znajdą Państwo wywiad z Piotrem, którego udzielił dla lokalnego wydania Dziennika Bałtyckiego.

Wicki, którzy przed niespełna trzema tygodniami obchodził swoje 29 urodzin, w 27 minionych spotkaniach zdobył dziewięć bramek (osiem po rzutach karnych). Wcześniej występował na pozycji napastnika, by w tym sezonie stać się nominalnym środkowym obrońcą. Wejherowianin, wychowanek Klubu ze Wzgórza Wolności, grający jeszcze w jego juniorach w latach 2007 i wcześniej. Mimo pobytów w GOSRiT Luzino oraz KS Chwaszczyno, w żółto-czarnej koszulce zanotował ponad 196 występów, w których ustrzelił 49 bramek (liczby są z pewnością wyższe, na tyle pomaga sięgnąć pamięcią wstecz portal 90minut.pl).

Z kolei Brzuzy zanotował 33 występy w ubiegłych rozgrywkach, jednak w całej dotychczasowej karierze uzbierał 138 spotkań dla WKS-u (7 bramek).

Paweł Ewertowski zaliczył również awans sportowy, gdyż Wejherowo zamienił na Grudziądz i tamtejszego I-ligowca – Olimpię. W sezonie 2018/19 18-krotnie wybiegał na boisko w barwach Gryfa.

Ponadto Dawid Rogalski rozpoczął w tym tygodniu przygotowania do nowego sezonu w GKS-ie Tychy, w którym miał epizod w sezonie 2017/18. W Gryfie jego licznik wyniósł 33 spotkania (plus jedno w Pucharze Polski) i 11 zdobytych bramek.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za zdrowie, serce i czas pozostawiony na Wzgórzu Wolności i życzymy sukcesów na dalszej drodze sportowej!

 

Jednak tym samym możemy powitać pierwszego gracza pozyskanego w letnim okienku tranfserowym. Mowa tu o 22-letnim pomocniku, Filipie Szewczyku, który w zakończonej kampanii był zawodnikiem Górnika Łęczna, dla którego zagrał w 13 spotkaniach, zdobywając jedną bramkę.

Wychowanek Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski urodził się 4 lutego 1997 roku. Seniorską przygodę rozpoczął jednak w rezerwach Piasta Gliwice, z którego zasilił szeregi Jaroty Jarocin. Tam w trakcie trwania rundy wiosennej zagrał w 16 spotkaniach i zdobył 6 bramek. Kolejnym przystankiem był Górnika Łęczna i sezon 2017/18 – 25 występów (plus jedno w Pucharze Polski) i jedna bramka.

Witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!