Pięć bramek, jedenaście kartek i awans do kolejnej rundy! (PP)

Nie lada emocje zafundowali nam zawodnicy obu zespołów we wczorajszym spotkaniu rundy wstępnej Totolotek Pucharu Polski.

Już w pierwszych sekundach meczu doszło do załamania w bloku defensywnym wejherowian, w konsekwencji czego Wiesław Ferra zmuszony był do przerwania akcji Ropskiego i sprokurował tym samym rzut karny, który pewnie wykorzystał Sulkowski. Gryfici ruszyli na przeciwników a większość ataków przebiegała prawą stroną, gdzie kapitalnie pokazał się w tym spotkaniu debiutujący Kamil Kankowski. Po paru minutach mieliśmy remis po bramce zdobytej głową przez Majewskiego. Nie upłynął kwadrans meczu, a przyjezdni już wykonywali drugą „jedenastkę” – tym razem Ropskiego nieprzepisowo powstrzymywał Koprowski. Drugi raz do piłki podszedł Sulkowski i ponownie się nie pomylił. Wraz z biegiem czasu, defensywa zespołu trenera Kowalskiego wyglądała co raz lepiej, w środku pola dowodził Burkhardt wspierany przez Prusinowskiego i Hebla a na skrzydłach dominowali Gabor i Szewczyk i zawodnik o „żelaznych płucach” Kankowski. I to w głównej mierze dzięki niemu doszło do wyrównania. Piłkę po akcji Siarki wyłapał Ferra, zagrał na prawą stronę, a rosły gryfita z własnej połowy pognał w pole karne przeciwnika, gdzie został nieprzepisowo zatrzymany. Do piłki podszedł zdobywca pierwszej bramki dla gryfitów, Majewski, który również pewnie egzekwował rzut karny. Ataki żółto-czarnych przybierały na sile aż w końcu w 40. minucie przechylili szalę na swoją korzyść i już ustalili wynik spotkania. Widać, że ćwiczone zagranie z rzutu rożnego „Burego” powędrowało do znajdującego się na „szesnastce” Hebla, który najpierw przyjął piłkę a następnie pięknym uderzeniem ulokował ją w bramce Zocha.

W drugiej połowie gra się zaostrzyła a sędzia główny ukarał graczy obu drużyn łącznie jedenastoma kartkami.

 

Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg 3:2 (3:2)

Bramki: 8′, 27′ (rzut karny) M.Majewski, 40′ M.Hebel – 2′, 15′ B.Sulkowski (obie z rzutów karnych)

żółte kartki: Ferra, Koprowski, Sławek, Czychowski, Kankowski, Szewczyk – Lenartowski, Sulkowski, Galara, Kargulewicz, Fornek

 

GRYF: 12. Wiesław Ferra – 13. Mariusz Sławek, 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Oskar Koprowski, 24. Kamil Kankowski – 17. Mikołaj Gabor, 18. Marcin Burkhardt (57, 20. Tomasz Kolus), 7. Maciej Prusinowski (82, 6. Oskar Sikorski), 10. Maksymilian Hebel, 19. Filip Szewczyk – 9. Mateusz Majewski (67, 14. Paweł Czychowski)

Siarka: 30. Hieronim Zoch – 98. Jakub Głaz, 15. Mateusz Wawrylak (46, 23. Kacper Józefiak), 14. Sebastian Duda, 20. Bartosz Sulkowski – 27. Kamil Kargulewicz, 37. Artur Lenartowski, 31. Piotr Kasperkiewicz, 16. Eryk Galara (68, 45. Paweł Mróz), 88. Łukasz Świderski (62, 77. Michał Fornek) – 9. Krzysztof Ropski