Pewne zwycięstwo żółto-czarnych!

Gryfici zrobili sobie oraz wszystkim sympatykom bardzo miły prezent wielkanocny, bowiem wygrali z wyżej notowanym przeciwnikiem, Siarką Tarnobrzeg 2:0. Wynik ustalili już w pierwszej połowie. Najpierw po dośrodkowaniu Łysiaka bramkę głową zdobył Mateusz Kuzimski a tuż przed przerwą w polu karnym faulowany był Klimczak, a pewnym egzekutorem „jedenastki” został Krzysztof Wicki, dla którego była to siódma bramka w sezonie, a trzecia w tej rundzie, odkąd zaczął występować jako środkowy obrońca.

Szczególnie podczas pierwszej odsłony spotkania wejherowianie pokazywali, że są zespołem lepiej dysponowanym, któremu bardziej zależało na wygranej. Szybko doskakiwali do rywali, często podwajali krycie, grali pewnie, agresywnie oraz przede wszystkim dokładnie. Mimo, że zabrakło pauzujących za kartki Kołca i Okuniewicza oraz kontuzjowanego Ferry to nie dało się odczuć, że brakowało ich tego dnia. Leleń, jak i Łysiak rozegrali dobre zawody, szczególnie środkowy pomocnik zasłużył na wyróżnienie. Kolejny raz widać było doświadczenie i ogranie Łukasza Nadolskiego, którego można nazwać cichym bohaterem meczu. Na skrzydle niezwykle aktywny był Adrian Klimczak, a w obronie zdecydowanie działali Lewandowski z Wickim oraz Dampc, dzięki czemu drugi raz w tej rundzie na własnym obiekcie WKS nie stracił ani jednej bramki. Warto zaznaczyć również, że w końcowych minutach na placu gry pojawił się Paweł Czychowski, który pauzował parę miesięcy ze względu na kontuzję stawu kolanowego.

W TYM MIEJSCU obejrzą Państwo zdjęcia z dzisiejszego spotkania, oczywiście autorstwa Daniela Kunikowskiego.

Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (2:0)

Bramki: 14′ M.Kuzimski, 45′ K.Wicki (k)

GRYF: Dawid Leleń – Przemysław Mońka, Tomasz Lewandowski, Krzysztof Wicki, Maciej Dampc – Dawid Tomczak (61′ Paweł Brzuzy), Łukasz Nadolski, Adrian Klimczak, Jacek Wicon (79′ Maciej Koziara), Piotr Łysiak – Mateusz Kuzimski (87′ Paweł Czychowski)

Rezerwowi: P.Szur, F.Sosnowski, K.Jakubowski

Siarka: Kamil Beszczyński – Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki – Daniel Koczon, Marcin Stromecki, Jakub Wróbel, Dariusz Frankiewicz (46 Adrian Chłoń), Sebastian Mandzelowski (38 Dorian Buczek) – Szymon Martuś