Pewna wygrana na początek wiosny! (zdjęcia/wideo)

Wejherowianie pewnie zwyciężyli na ciężkim terenie w Kołobrzegu 3:1 po dwóch trafieniach Piotra Kołca oraz jednym Michała Marczaka.

Było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu gryfitów. Już w 4. minucie przed polem karnym faulowany był Mońka a źle ustawiony mur gospodarzy tylko pomógł Piotrowi Kołcowi w zdobyciu bramki. Parę minut później Dampc zagrał do Marczaka, jednak ten nie opanował dobrze piłki i stracił ją na rzecz obrońców Kotwicy. Chwilę później kolejny rajd Mońki, który wycofał piłkę na szesnasty metr do Marczaka a ten oddał potężny strzał, który czujnie jednak zbił na rzut rożny bramkarz ekipy z Kołobrzegu. Gospodarze próbowali atakować, jednak zawsze dobrze ustawiony był Ferra. W drugiej połowie Gryf miał rzut wolny przy linii  bocznej, Kołc dośrodkował a piłka spadła pod nogi Marczaka, który celnym uderzeniem podwyższył wynik dla WKS-u. Już po chwili żółto-czarni mieli przewagę trzech goli. Marczak był faulowany w polu karnym przez Witta, a pewnym egzekutorem „jedenastki” został Kołc. Kotwicę stać było na kontaktową bramkę, wprowadzonego wcześniej Sochania. W samej końcówce meczu jeszcze ich strzał obił poprzeczkę bramki Ferry, ale wynik już się nie zmienił i komplet punktów pojechał do Wejherowa. Gryf awansował z 14. pozycji w ligowej tabeli na 12., a Kotwica zaliczyła spadek z 12. miejsca na 16.

Za tydzień w Wejherowie dojdzie do starcia WKS-u z wiceliderem, Rakowem Częstochowa. Początek tego meczu w sobotę o godzinie 15:00.

Dzięki uprzejmości strony www oraz fanpage’a MKP Kotwicy Kołobrzeg dostępne są galeria zdjęć z tego spotkania (TUTAJ) oraz skrót meczu poniżej:

Kotwica Kołobrzeg – Gryf Wejherowo 1:3 (0:1)

Bramki: 84′ K.Sochań- 4′, 56′ (karny) P.Kołc, 54′ M.Marczak

Kotwica: 1. Karol Szymański – 4. Błażej Chouwer, 6. Mateusz Jagiełło, 23. Wiktor Witt, 8. Piotr Azikiewicz – 11. Krystian Sanocki, 26. Arkadiusz Lewiński (80, 14. Korneliusz Sochań), 19. Sebastian Bartlewski (46, 17. Eryk Sobków), 22. Bartosz Biel, 16. Mateusz Janeczko (46, 15. Tomasz Prejs) – 9. Piotr Giel (68, 7. Łukasz Kacprzycki)

GRYF: 12. Wiesław Ferra – 13. Paweł Brzuzy, 3. Przemysław Kamiński, 4. Łukasz Nadolski, 17. Maciej Dampc – 20. Przemysław Mońka, 14. Andrij Waceba, 15. Piotr Kołc, 7. Dawid Tomczak, 5. Krzysztof Wicki (81, 10. Jacek Wicon) – 9. Michał Marczak