Ostatnia nadzieja

Pozostały już tylko cztery kolejki do końca sezonu 2015/2016 a więc istnieje możliwość zdobycia dwunastu punktów. Gryfici, po ostatniej przegranej w Pruszkowie, poza kompletem punktów w każdym meczu muszą również liczyć na potknięcia swoich rywali (Nadwiślan Góra, Olimpia Zambrów). Do tego dochodzi sobotni przeciwniki – Stal Stalowa Wola. W pierwszym spotkaniu tych drużyn gryfici doznali niestety znaczącej porażki, przegrywając 0:3. Szansa na poprawienie bezpośredniego bilansu już jutro od godziny 17:00 na Wzgórzu Wolności.

Wejherowianie tracą do Stali sześć punktów. Sobotni przeciwnik z trzydziestoma trzema „oczkami” na koncie zajmuje ostatnią bezpieczną lokatę (15.) w ligowej tabeli i dodatkowo w ostatniej kolejce czekają jeszcze na nich trzy punkty za mecz z Okocimskim. Osiem zwycięstw, dziewięć remisów i trzynaście porażek przy bramkach 32-41 – tak prezentuje się ich ligowy bilans. Jednak tylko trzynaście punktów zdobyli oni na wyjazdach (trzy zwycięstwa, cztery remisy oraz osiem porażek, bramki 13-25), przez co z pewnością WKS nie stoi na skazanej pozycji, tym bardziej, że w ostatnich czternastu meczach ligowych zespół ze Stalowej Woli tylko raz wygrał (wyjazdowa wygrana nad Rakowem 2:3 sprzed tygodnia) i trzykrotnie zremisował.

Najlepszymi strzelcami zespołu są zdobywcy ośmiu goli: Damian Łanucha oraz Tomasz Płonka, który strzelił gryfitom bramkę na jesieni. W kadrze znajduje się paru mniej znanych, ale z występami w Ekstraklasie na koncie zawodników. Są to: Przemysław Oziębała (81 spotkań, 9 bramek), Bartłomiej Bartosiak (23/3) oraz Paweł Giel (13/0).

Rozjemcą tego spotkania będzie pan Kamil Waskowski, 28-latek z Poznania, który w tym sezonie sędziował żółto-czarnym mecz w ramach 3. kolejki, kiedy na Wzgórze przyjechał Okocimski KS Brzesko (1:1).

Poniżej materiał filmowy z ostatniego ligowego meczu Stali, który zakończył się porażką 0:1 z Błękitnymi Stargard Szczeciński: