Ostatni z trzech akcentów – na Wzgórze przyjeżdża walczący o I ligę Radomiak

Już jutro o godzinie 17:00 na wejherowskim stadionie, gryfici podejmą zajmujący 4. miejsce w ligowej tabeli Radomiak Radom, który uzbierał dotychczas 54 punkty.

Radomiak, który ostatnio pewnie wygrał z GKS-em Bełchatów 4:1 (po bramkach Cupriaka, Agu, Tarnowskiego i Stanisławskiego) poczuł „krew”, bowiem porażka Puszczy 1:2 z Wartą, spowodowała, że drużyna z Radomia ma trzy punkty straty do ekipy z Niepołomic, która zajmuje 3., ostatnie miejsce premiujące bezpośrednim awansem na zaplecze Ekstraklasy. Poniżej skrót spotkania z GKS-em:

Na zdobycz punktową Radomiaka złożyło się 15 zwycięstw, 9 remisów i 7 porażek (bramki 38-29). W meczach domowych zanotowali aż 11 wygranych, 2 remisy i 3 porażki (bramki 25-12), natomiast na wyjazdach 4 wygrane, 7 remisów i 4 porażki (bramki 13-17). Najlepszym strzelcem zespołu jest Brazylijczyk Leandro, zdobywca 14 bramek, który zasiada na fotelu lidera klasyfikacji strzelców razem z Piaseckim z Olimpii Zambrów i Pietroniem z Olimpii Elbląg.

Drużyna Roberta Podolińskiego (na stołku trenerskim od 11 kwietnia br.) w pierwszym meczu z nowym szkoleniowcem wygrała na wyjeździe z Polonią Bytom 3:0 (15-ego kwietnia). Po tym spotkaniu przyszły dwie porażki: u siebie 1:2 z Odrą i w Warszawie z Polonią aż 4:1. Od tamtego momentu zawodnicy jednak zaczęli grać, to do czego przyzwyczaili w rundzie jesiennej, po której zajmowali pozycję wicelidera z „oczkiem” straty do Rakowa. Wygrana z Olimpią Elbląg 2:1, remis 1:1 z Wartą i ostatnie zwycięstwo nad Bełchatowem pozwoliły myśleć o bezpośrednim awansie do I ligi.

W pierwszym spotkaniu Radomiaka z Gryfem górą byli gospodarze, którzy zgarnęli komplet punktów po trzech strzelonych bramkach:

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w szeregach przeciwników WKS-u jest 32-letni obrońca, Tomasz Lisowski, który ma na koncie 134 spotkania w Ekstraklasie (trzy bramki) w barwach Amica Wronki, Górnika Łęczna, Widzewa Łódź, Korony Kielce i Pogoni Szczecin. 

Sędzią jutrzejszego spotkania będzie pan Paweł Malec, 32-latek z Łodzi, który w trwającym sezonie prowadził dwa spotkania I ligi i dziewięć II ligi, w tym mecz Gryf – Kotwica (0:1).