Ostatni mecz na własnym boisku w II lidze

Nieuchronnie zbliża się koniec sezonu 2015/2016. Gryfici w minionej kolejce stracili już wszelkie szanse na utrzymanie w II lidze i w dzisiejszym meczu z pewnością będą chcieli godnie zaprezentować się przed własnymi kibicami w ostatnim meczu na Wzgórzu Wolności. Początek spotkania o godzinie 17:00 a przeciwnikiem będzie drużyna Błękitnych Stargard.

Jesienią żółto-czarni wygrali na wyjeździe 1:0 po bramce Krzysztofa Wickiego.

Błękitni z dorobkiem 39 punktów zajmują obecnie 12. miejsce w ligowej tabeli (10 zwycięstw, 9 remisów oraz 13 porażek, bramki 35-32). Po ostatniej wygranej 4:0 z ROW-em (bramki: 2 x Okuszko, 2 x Fadecki) zapewnili sobie II-ligowy byt na przyszły sezon. Z kolei wejherowianie, po remisie wywalczonym w ostatnich sekundach meczu w Częstochowie, będą musieli pożegnać się z tym poziomem rozgrywkowym.

Trenerem ekipy ze Stargardu jest były piłkarz tego zespołu – Krzysztof Kapuściński, który swoją funkcję sprawuje niezwykle długo, jak na polskie warunki, bo aż od połowy 2012 roku! Warto przypomnieć, że największym sukcesem pod wodzą tego trenera są kapitalne występy w Pucharze Polski 2014/2015, gdzie Błękitni dotarli aż do półfinału tych rozgrywek (a zaczynali od rundy przedwstępnej), po drodze rozprawiając się z Pogonią Siedlce, Chojniczanką, wejherowskim Gryfem, GKS-em Tychy oraz ekstraklasową Cracovią Kraków. Dopiero w rewanżowym meczu półfinałowym (i to w dogrywce!) musieli uznać wyższość Lecha Poznań.

W kadrze zespołu nie znajdziemy głośnych nazwisk, ale są za to zawodnicy, którzy od lat tworzą trzon tego zespołu, wspierani co roku przez młodszych graczy – Ufnal, Pustelnik, Wawszczyk, Fadecki, Flis, Magnuski, Piskorz, Gajda czy Inczewski. Jeśli ktoś interesuje się piłką na Pomorzu to z pewnością kojarzy te osoby.

Arbitrem tego spotkania będzie pan Tomasz Marciniak z Płocka.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

 

Poniżej skrót ostatniego spotkania Błękitnych, które wygrali w Rybniku: