Oldboys Gryf Wejherowo na 3. miejscu turnieju M-40 PLUS

11 marca odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w halowej piłce nożnej M-40 PLUS, które rozegrano na hali w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie/Cetniewie. Co prawda zwyciężyła Sychowianka Sychowo (pokonując w finale po rzutach karnych zespół Borkowo 1912), ale bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa Oldboys Gryf Wejherowo, która zapowiada, że nie poprzestanie na tym pojedynczym turnieju.

Drużynę stworzyły osoby, które w przeszłości reprezentowały barwy juniorów lub seniorskiej drużyny Gryfa: Szałas Krzysztof (bramkarz), Kass Szczepan, Płotka Grzegorz, Wicki Rafał, Partyka Damian, Pomorski Dawid, Okoń Dariusz, Zaczek Jan oraz Piekut Marcin.

Żółto-czarni wygrali swoją grupę notując dwa zwycięstwa (w tym 3:1 z Borkowem 1921) i jeden bezbramkowy remis, tracąc zaledwie jedną bramkę. W ćwierćfinale pokonali drużynę Gmina Puck, jednak w półfinale, bardzo pechowo, po wyrównanym spotkaniu (0:0) ulegli dopiero po rzutach karnych (2:3) późniejszemu triumfatorowi rozgrywek. W meczu „o brąz” nie dali szans MKS-owi Władysławowo, którego ograli 4:0.

Najlepszym strzelcem zawodów okazał się Marek Cirkowski (sześć trafień) a najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Tomasza Bronera (obaj Borkowo 1912). Statuetka dla najlepszego bramkarza trafiła do Stanisława Bonka z zespołu Sychowianka Sychowo.

Grupa „A”
Sychowianka Sychowo – Oldboys Reda 1:1
Oldboys Starogard Gdański – Gmina Puck 2:0
MKS Władysławowo – Oldboys Reda 2:0
Sychowianka Sychowo – Oldboys Starogard Gdański 3:0
MKS Władysławowo – Gmina Puck 3:1
Oldboys Reda – Oldboys Starogard Gdański 1:3
MKS Władysławowo – Sychowianka Sychowo 1:1
Gmina Puck – Oldboys Reda 1:0
MKS Władysławowo – Oldboys Starogard Gdański 2:1
Sychowianka Sychowo – Gmina Puck 0:0

Tabela „A”
1. MKS Władysławowo 10 8:3
2. Sychowianka Sychowo 6 5:2
3. Oldboys Starogard Gdański 6 6:6
4. Gmina Puck 1 2:5
5. Oldboys Reda 1 2:7

Grupa „B” (na zawody nie wstawiła się drużyna Korony Gdańsk)
RKS Stoczniowiec Gdańsk – Oldboys Gryf Wejherowo 0:1 (bramka: Damiana Partyka)
Borkowo 1912 – Oldboys Gryf Wejherowo 1:3 (Marcin Piekut, Dariusz Okoń, Grzegorz Płotka)
RKS Stoczniowiec Gdańsk – Ziomale Gdynia 0:2
Oldboys Gryf Wejherowo – Ziomale Gdynia 0:0
Borkowo 1912 – RKS Stoczniowiec Gdańsk 2:0
Borkowo 1912 – Ziomale Gdynia 1:0

Tabela „B”
1. Oldboys Gryf Wejherowo 7 4:1
2. Borkowo 1912 6 4:3
3. Ziomale Gdynia 4 2:1
4. RKS Stoczniowiec Gdańsk 0 0:5

ĆWIERĆFINAŁY:
MKS Władysławowo – RKS Stoczniowiec Gdańsk 2:0
Sychowianka Sychowo – Ziomale Gdynia 1:0
Oldboys Starogard Gdański – Borkowo 1912 0:6
Gmina Puck – Oldboys Gryf Wejherowo 1:2 (Dawid Pomorski, Grzegorz Płotka)

PÓŁFINAŁY:
MKS Władysławowo – Borkowo 1912 0:2
Sychowianka Sychowo – Oldboys Gryf Wejherowo 0:0 karne 3:2 (trafili Grzegorz Płotka, Damian Partyka)

MECZ O 3 MIEJSCE:
MKS Władysławowo – Oldboys Gryf Wejherowo 0:4 (2 x Damian Partyka, Dawid Pomorski, Grzegorz Płotka)

FINAŁ:
Borkowo 1912 – Sychowianka Sychowo 0:0 karne 1:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Sychowianka Sychowo
2. Borkowo 1912
3. Oldboys Gryf Wejherowo
4. MKS Władysławowo
5-8. Ziomale Gdynia
       Gmina Puck
       Oldboys Starogard Gdański
       RKS Stoczniowiec Gdańsk
9. Oldboys Reda