Odskoczyć od strefy spadkowej – w niedzielę z Olimpią Elbląg (II liga)

Wejherowo.naszemiasto.pl :
„W piętnastej kolejce spotkań drugoligowych zmagań Gryf Wejherowo zmierzy się na wyjeździe z zajmującym ostatnie miejsce Rozwojem Katowice. Mecz będzie dla obu drużyn doskonałą okazją do rehabilitacji za poprzednie spotkania.

Wydawało się, że po wyjazdowym zwycięstwie 2:1 nad Olimpią Grudziądz żółto-czarni powrócą na zwycięskie tory i ponownie rozpoczną marsz w górę tabeli. Zeszłotygodniowa porażka z Olimpią Elbląg dobitnie pokazała, że drużynie Zbigniewa Szymkowicza brakuje jeszcze stabilizacji i równej formy. Teraz jednak nadarza się doskonała okazja do poprawy nastrojów, ponieważ rywalem gryfitów będzie najsłabszy zespół drugiej ligi, Rozwój Katowice.

Piłkarze ze Śląska w ostatnich dwóch meczach strzelili zaledwie jedną bramkę tracąc aż siedem. Dwa tygodnie temu przegrali na własnym boisku ze Zniczem Pruszków 1:3, a w czternastej kolejce zostali rozgromieni na wyjeździe przez Stal Stalowa Wola 0:4. Po tych porażkach śląscy piłkarze z dorobkiem dziesięciu punktów spadli na ostatnie miejsce. Z kolei Gryf z 16 „oczkami” zajmuje dwunastą lokatę.

Faworytem na „papierze” wydaje się być zatem wejherowska drużyna. Jednak jak pokazały ostatnie mecze, nie tylko w wykonaniu żółto-czarnych, ale wszystkich drugoligowych zespołów, to można powiedzieć śmiało, że druga liga jest na tyle wyrównana, że każdy może wygrać z każdym.

– Po ostatnim nieudanym dla nas spotkaniu na pewno nie zapomnieliśmy jak się gra w piłkę. Postaramy się zrehabilitować za ostatni mecz i przywieźć trzy punkty do Wejherowa. Nie wykluczam także pewnych zmian w składzie, może nawet w tym wyjściowym – mówi Zbigniew Szymkowicz, trener Gryfa Wejherowo.

Początek meczu Gryfa z Rozwojem w sobotę 20 października o godz. 15:00″

 

Arbitrem tego spotkania będzie pan Dawid Wiśniewski, 28-latek z Dobrego Miasta, z okręgu olsztyńskiego, dla którego jest to debiutancki sezon na tym poziomie. Do tej pory prowadził zaledwie jedno spotkanie II ligi: w 9. kolejce pomiędzy Pogonią Siedlce a Resovią Rzeszów (1:3), w trakcie którego upomniał zawodników dwiema żółtymi i jedną czerwoną kartką.

 

14. kolejka II ligi w sezonie 2018/2019     WKS Gryf Wejherowo – Olimpia Elbląg     14 października br. (niedziela) godz. 14:00 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo