Odbić się po dwóch porażkach – ROW 1964 przyjeżdża do Gryfa

Z oddalonego o ponad 600 kilometrów Rybnika na Wzgórzu pojawi się drużyna ROW-u 1964, która w ramach 30. kolejki drugoligowych zmagań, powalczy z żółto-czarnymi o ligowe, jakże niezwykle potrzebne, punkty. Początek meczu już jutro o godzinie 17:00.

Drużyna Piotra Piekarczyk plasuje się w chwili obecnej na 12. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów po 29. spotkaniach – do tej pory dziewięciokrotnie zwyciężali, czterokrotnie dzielili się punktami a czternaście razy schodzili z murawy jako pokonani, wszystko przy 28 strzelonych bramkach a 40 straconych – na własnym obiekcie bilans 5-4-6 (bramki 17-21), a na wyjeździe 4-2-8 (bramki 11-19). Drużyna prezentuje drugą najgorszą ofensywę w lidze – mniej bramek zdobyła tylko Polonia Bytom (22). Z kolei liczba porażek stawia ich na 3. miejscu pod tym względem, ex aequo z Gryfem i Olimpią Zambrów. Więcej porażek ma Kotwica (15) oraz Polonia Bytom (17).

Najlepsi strzelcy ROW-u prezentują się następująco: Przemysław Brychlik (pięć trafień), Dawid Bober (cztery), Sebastian Siwek (trzy).

W kadrze możemy znaleźć parę nazwisko o ekstraklasowej przeszłości: Mariusz Muszalik rozegrał łącznie 311 spotkań (16 bramek) dla GKS-u Katowice, Odra Wodzisław Śląski, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski (z którą zdobył Puchar Ligi) i Piasta Gliwice  oraz Mariusz Zganiacz, który zanotował 177 spotkań (12 bramek) dla Legii Warszawa (Puchar Ligi), Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Odry Wodzisław Śląski, Korony Kielce i Piasta Gliwice. Dalej mamy Witolda Cichego (34 mecze dla Odry Wodzisław Śląski), Mariana Jarabice (14/1 dla Cracovii Kraków), Sebastiana Musiolika (5 występów dla Piasta Gliwice) i Szymona Jarego (4 występy dla Odry Wodzisław Śląski).

W pierwszym starciu pomiędzy obiema drużynami, górą byli ówcześni gospodarze z Rybnika, którzy po dwóch trafieniach Sebastiana Siwka zgarnęli komplet punktów.

Z kolei w ostatnim ligowym meczu ROW wygrał na własnym obiekcie po bramce z Brychlika z GKS-em Bełchatów. Wcześniej notował następujące wyniki:

  • 1:0 z Wartą Poznań (bramka Jaroszewskiego),
  • 1:1 z Olimpią Elbląg (Jary),
  • 1:1 z Polonią Warszawa (Brychlik),
  • 0:6 z Odrą Opole.

Rozjemcą tego spotkania będzie pan Karol Rudziński, 29-latek z okręgu olsztyńskiego, który w trwającym sezonie prowadził dziewięć spotkań I ligi i jedno Pucharu Polski w I rundzie. W zeszłym sezonie arbiter sędziował w aż trzech spotkaniach z udziałem wejherowskiego Gryfa. Były to mecze: u siebie z Rakowem (1:3), na wyjeździe w Legionowie (1:1) oraz u siebie z Siarką Tarnobrzeg (2:0).