Obecni i byli gryfici w innych barwach

W III lidze mamy chyba największą liczbę zawodników, którzy są wypożyczeni lub byli związani z żółto-czarnymi barwami w przeszłości:

  • Bałtyk Gdynia wygrał 1:0 z Pogonią Lębork po kapitalnym trafieniu z końcówki meczu Filipa Sosnowskiego, dla którego było to pierwsze trafienie w nowych barwach. W barwach Bałtyku występuje ponadto Tomasz Bejuk (1. bramka w tym sezonie), powracający do zdrowia Krzysztof Rzepa oraz kontuzjowany obecnie Mateusz Kuzimski (2 bramki). W Pogoni Lębork defensywą steruje Adrian Kochanek. Bałtyk zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli (szesnaście punktów po 7. kolejkach) a Pogoń 13. lokatę.
  • GKS Przodkowo z Przemysławem Kostuchem, Pawłem Czoską czy Mateuszem Łuczakiem wygrał pewnie na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań 3:0. Drużyna z Przodkowa zajmuje 6. miejsce (dwanaście punktów). Łuczak do tej pory wpisywał się na listę strzelców dwa razy a Czoska i Kostuch po razie. Kostuch dodatkowo zaliczył jedną bramkę samobójczą.
  • Z kolei KS Chwaszczyno (9. miejsce, dziesięć punktów) z Krzysztofem Wickim w składzie wygrało 5:3 z Wdą Świecie, a Wicki popisał się w tym meczu asystą. Do tej pory zdobył on ponadto trzy bramki.

W IV lidze Michał Fierka wraz z Aniołami Garczegorze doznali porazki 1:2 z Arką II Gdynia i obecnie zajmują 16. miejsce (4 punkty) w ligowej tabeli. Michał przed tygodniem wpisał się po raz drugi w tym sezonie na listę strzelców (porażka 1:3 z GKS-em Kolbudy). Z kolei Stolem Gniewino, w barwach którego występują Maksymilian Kenner, Paweł Sobczyński, Krzysztof Jezierski oraz Maciej Szymański, wygrali 4:2 z Gromem Nowy Staw. Asystę i bramkę zaliczył Kenner a dwie asysty i gola dołożył jeszcze Szymański. Jezierski natomiast przestrzelił rzut karny, ale i tak pozostał najlepszym strzelcem drużyny z trzema trafieniami na koncie (wszystkie z karnych). Stolem z ośmioma punktami zajmuje 11. miejsce (po 7. kolejkach).

W V lidze (grupa Gdańsk I) KS Mściszewice z Maciejem Osłowskim w składzie i Kamilem Godulą poza składem wygrał 5:0 z Eko-Prod Szemud. Jedną z bramek zdobył właśnie Osłowski. Zajmują oni 4. lokatę z trzynastoma punktami na koncie (po 6. kolejkach). Również w tej lidze występuje Michał Skwiercz oraz Michał Więcek. Kaszuby Połchowo, w których występują, wygrały pierwsze spotkanie w tym sezonie – 4:2 z Polonią Gdańsk, przez co zajmują na chwilę obecną 14. miejsce z czterema „oczkami” na koncie. Liderem tej ligi jest Wikęd/GOSRiT Luzino (szesnaście punktów), w którego zespole występuje wielu zawodników związanych z Gryfem w przeszłości, chociażby Maciej Pliński, Maciej Bank, Błażej Miszka czy Adrian Roppel.

W Klasie A (grupa Gdańsk I) dobrze radzi sobie dwójka młodzieżowców wypożyczonych z Gryfa. Mowa o występujących w Błyskawicy Reda Rekowo Dolne, bramkarzu Piotrze Młynarczykowskim i Kacprze Małolepszym. Ich zespół wygrał w weekend z Portowcem Gdańsk 2:1 a zawodnicy zbierają kolejne minuty na boisku. Błyskawica plasuje się na 7. miejscu z dorobkiem siedmiu punktów w czterech spotkaniach.